Jednou vetou

Šéf VšZP Kočan sa vzdal funkcie

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Kočan

foto: TASR

Generálny riaditeľ štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Kočan sa vzdal funkcie. Potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

aktualizované: 16.55

Doplnila, že ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nom. Smeru-SD) prijala rezignáciu Miroslava Kočana, ďakuje mu za odvedenú prácu a za jeho osobný profesionálny prínos k ozdraveniu a stabilizácii VšZP.

„Bez maximálneho osobného nasadenia Miroslava Kočana by dnes VšZP nebola v takej kondícii, v akej je. Za to patrí Miroslavovi Kočanovi jedno obrovské poďakovanie,“ uviedla Kalavská.

Vasilenková doplnila, že Kočan sa vzdal funkcie predsedu predstavenstva, ako aj generálneho riaditeľa VšZP. „S ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou sa vzájomne dohodli, že dôvody abdikácie komentovať nebudú,“ doplnila.

Riaditeľ KÚFS Makó podľa inšpekcie finančnej správy neporušil zákon

Podľa kuloárnych informácií sa pri výbere nového šéfa VšZP rozhoduje medzi dvoma menami. Jedným z nich je Ľubica Hlinková, súčasná riaditeľka odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov vo VšZP. Potvrdili to viaceré od seba nezávislé zdroje.

Kočan bol vo funkcii generálneho riaditeľa od mája 2016. Do funkcie ho navrhol Kalavskej predchodca Tomáš Drucker (nom. Smer-SD). O jeho odchode sa po Druckerovom konci na čele rezortu v zdravotníckych kuloároch hovorilo už dlhšie. Ešte začiatkom leta však sám Kočan takéto informácie dementoval.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie