Jednou vetou

Slováci rozoslali v druhom polroku 2017 1,5 miliardy SMS správ

Ilustračné foto

foto: TASR

V druhom polroku 2017 obyvatelia Slovenska vygenerovali mobilnými telefónmi 5,12 miliárd minút hovorov. Z toho 56 % minút vygenerovaných hovorov skončilo vo vlastnej mobilnej sieti, 37 % skončilo v iných mobilných sieťach, 3 % minút boli medzinárodné volania a 4 % minút tvorili volania na slovenské pevné siete.

Obyvatelia Slovenska v rovnakom období rozoslali 1,5 miliardy SMS správ a 40,7 milióna MMS správ. V slovenských mobilných sieťach boli ukončené 2 miliardy minút hovorov, 723,8 milióna SMS správ a 13,3 milióna MMS správ, ktoré prišli z inej zahraničnej mobilnej alebo pevnej siete. Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

V druhom polroku 2017 bolo na Slovensku približne 7,4 milióna SIM kariet. Z uvedeného počtu bolo okolo 6,1 milióna aktívnych SIM kariet používaných na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby. Z toho aktívnych SIM kariet (post-paid) bolo 3,9 milióna a aktívnych predplatených SIM kariet (pre-paid) bolo 2,2 milióna.

Približne 1,2 milióna aktívnych SIM kariet slúžilo na iné účely ako je poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby, t.j. napr. na M2M (Machine-to-Machine) a iné. TASR informoval Roman Vavro, hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie