Jednou vetou

Slováci sú v investovaní opatrní, pokračuje vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti

Ilustračná foto.

Foto: pixabay.com

Viac ako 7000 Slovákov v uplynulých mesiacoch absolvovalo veľký Test investičných znalostí.

Skončili s priemernou známkou dva mínus. J&T Banka, ktorá tento vzdelávací projekt rozbehla, sa preto rozhodla spustiť v pondelok aj jeho druhú fázu. V nej sa budú záujemcovia finančne vzdelávať. Po absolvovaní kurzu si urobia test, aby videli, ako sa zlepšili.

Doterajšie výsledky Testu investičných vedomostí ukázali, že aj keď sú Slováci v investovaní opatrní, vyznajú sa v ňom.

„Ak vezmeme do úvahy, že Slováci narábajú s voľnými peniazmi pomerne konzervatívne, musím s potešením povedať, že výsledky testu prekonali naše očakávania. Základné znalosti z oblasti investovania sú dobré a môžeme ich ďalej rozvíjať. Pri súčasnej úrovni úrokových sadzieb totiž ľudia chcú investovať viac a zaujímajú sa o to, ako svoje peniaze zhodnotiť,“ vysvetľuje generálna riaditeľka J&T Banky Anna Macaláková.

Priestor na zvýšenie platieb za ťažbu dreva v tomto roku nevidíme

Práve na posilnenie a rozvoj vedomostí v oblasti investovania bude slúžiť nasledujúca fáza edukačného programu EDUART. Je bezplatný a je pre všetkých, teda aj pre tých ľudí, ktorí sa finančne vzdelávať len začínajú. Chatbot EDUART ich totiž svetom financií prevedie v mobile či na počítači postupne.

Program pozostáva z úvodu a zo šiestich odborných investičných lekcií, a to Úvod do investovania, Dlhopisy, Akcie, Podielové fondy, Alternatívne investície a Tvorba investičného portfólia. Každý týždeň pribudne nová lekcia.

Dopyt po nosičoch energie klesne na svete do roku 2035, tvrdí prognóza

Vďaka online forme vzdelávania, keď chatbot EDUART komunikuje s človekom jednoducho cez jeho Messenger, sa môžu záujemcovia vzdelávať kdekoľvek a kedykoľvek presne tak, ako im to vyhovuje. Stačí na to mobil s pripojením na internet. Chatbot môžu tiež požiadať, aby im lekciu poslal v konkrétny dátum.

Môže vás zaujímať

Vinári nepovažujú zavedenie spotrebnej dane ani kolkovanie vína za vhodné opatrenia