Jednou vetou

Slovensko je partnerskou krajinou na veľtrhu cestovného ruchu v Prahe

Minister dopravy Árpád Érsek na veľtrhu cestovného ruchu Holiday World 2018 v Prahe

foto: Ministerstvo dopravy SR

Slovensko je partnerskou krajinou na 27. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Holiday World 2018 v Prahe. Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) ho vo štvrtok otvoril po boku českej ministerky pre miestny rozvoj Kláry Dostálovej.

Na veľtrhu sa v dňoch 15. až 18. februára prezentuje 46 krajín z celého sveta vrátane Slovenska. „Je pre mňa veľkou cťou, že sme sa stali partnerskou krajinou tohto významného podujatia. Práve blízkosť našich národov nám prináša úspešnú spoluprácu aj v oblasti cestovného ruchu. Navyše, českí turisti sú na Slovensku najpočetnejšou skupinou zahraničných hostí, ktorí sa k nám stále radi vracajú,“ priblížil Érsek.

Česko je podľa hovorkyne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolíny Duckej najvýznamnejší trh pre Slovensko z pohľadu príjazdového cestovného ruchu, pričom až tretina všetkých zahraničných hostí prichádza práve z ČR. „Výhodou Slovenska je, že mnohí českí občania ho pokladajú za domácu destináciu, pričom sa radi opakovane vracajú. Zaujímajú sa o termálne kúpaliská a slovenské hory, aj o historické pamiatky, hrady a zámky,“ doplnila.

Stánok slovenskej expozície prezentuje aktuálne produkty aktívnej dovolenky ako turistika, cykloturistika, lyžovanie, pamiatky UNESCO, termálne kúpaliská aj kúpeľný cestovný ruch. Osobitosti jednotlivých regiónov predstavujú ich zástupcovia.

Pozíciu partnerskej krajiny prevzalo Slovensko pri príležitosti 100. výročia založenia Československa. Obe krajiny si zároveň v tomto roku pripomínajú 25. výročie samostatnosti.

Môže vás zaujímať

Do rána ostane na strednom Slovensku bez elektriny asi 300 odberných miest