Slovensko láka turistov na veľtrhu cestovného ruchu ITB Berlín

Ilustračné foto

TASR

Slovensko sa v týchto dňoch prezentuje na veľtrhu cestovného ruchu ITB Berlín. Lákadlá slovenského turizmu predstavuje pre viac ako 170.000 návštevníkov veľtrhu v dňoch od 7. do 11. marca.

„Aktuálny vývoj trendov v cestovaní vytvára pre Slovensko priaznivé podmienky pre rast návštevnosti. Avšak v silne konkurenčnom prostredí to nestačí a je potrebné vyvíjať maximálne úsilie všetkých zainteresovaných subjektov a inštitúcií pôsobiacich v oblasti turizmu na Slovensku,“ priblížil generálny riaditeľ Sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Zoltán Kovács. Práve rezort dopravy zrealizoval národnú expozíciu na veľtrhu.

Nemecko pritom podľa ministerstva dlhodobo patrí k prioritným zdrojovým trhom cestovného ruchu Slovenska. „V roku 2017 pricestovalo na Slovensko takmer 193.000 nemeckých turistov. Táto návštevnosť radí Nemecko na tretie miesto v rebríčku krajín, ktorých obyvatelia k nám zavítali,“ priblížila hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. Počet nemeckých turistov na Slovensku sa tak v roku 2017 oproti roku 2016 zvýšil o 8 %.

Slovensko získalo cenu za najpopulárnejšiu destináciu na veľtrhu v Číne

Možnosť prezentácie na veľtrhu v Berlíne tento rok využilo podľa ministerstva 11 slovenských subjektov cestovného ruchu. „Sú medzi nimi zástupcovia Bratislava Tourist Board, Turizmus regiónu Bratislava, Mesto Spišská Nová Ves, Kúpele Trenčianske Teplice a Turčianske Teplice a cestovné kancelárie, ktoré poskytujú dovolenkové pobyty na Slovensku,“ vymenovala Ducká.

Návštevníkov tohto podujatia zaujímajú podľa jej slov v rámci slovenskej expozície najmä informácie týkajúce sa kúpeľných a relaxačných pobytov, pobytov na horách, ponuky kempingov, či kultúrnych a UNESCO pamiatok.

„Z turistických regiónov je najväčší dopyt po Vysokých Tatrách, regióne Spiš, Liptov, Orava alebo Podunajsko. Zo slovenských miest sa návštevníci zaujímajú najmä o Bratislavu, Košice, Levoču, Kežmarok, Banskú Štiavnicu, Kremnicu a Banskú Bystricu,“ dodala hovorkyňa.

Svetový veľtrh ITB Berlín patrí podľa ministerstva medzi najvýznamnejšie na svete. Zúčastňuje sa ho vyše 10.000 vystavovateľov zo 184 krajín.

Môže vás zaujímať

Štefanec: SR musí po vyšetreniach OLAF vrátiť 5,9 milióna eur do rozpočtu EÚ