Jednou vetou

SNS navrhne systém podpory výstavby podnikových bytov, uviedol Danko

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS)

foto: TASR - Martin Baumann

Koaličná Slovenská národná strana (SNS) navrhne systém podpory výstavby podnikových bytov. Uviedol to vo vyhlásení po spoločnom rokovaní s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR predseda národniarov Andrej Danko.

„V diskusii sme sa osobitne venovali podnikovým bytom. SNS navrhla systém investícií do bytov zrýchleným odpisovaním – šesť rokov, s výmerou 100 metrov štvorcových, so zvýhodnením daní pre takéto byty,“ priblížil myšlienku šéf Národnej rady (NR) SR.

„Dnes sme sa s KOZ dohodli, že oni vypracujú ešte legislatívne doplnenie (myšlienky) podnikových bytov tak, aby sa to týkalo aj štátnych zamestnancov a aby sme daňové zvýhodnenie vedeli preniesť aj do motivácie investovať do podnikových bytov, osobitne v štátnej sfére,“ dodal Danko. Pripomenul zároveň opatrenia, ktoré jeho strana počas volebného obdobia presadila v prospech zamestnancov a dôchodcov. KOZ pri návrhoch sociálnych zákonov, ktoré sa prerokovávajú v parlamente, môže podľa Danka rátať s podporou od SNS.

Danko rokoval s odborármi, tvrdí, že ich nechcel uraziť

Podľa prezidenta KOZ Mariána Magdoška odborári doteraz z politických strán spolupracovali len so stranou Smer-SD, pretože nemali ponuku od inej strany. „Prišla (teraz) požiadavka (na spoluprácu) aj od SNS. Diskutujeme o programových prienikoch, jednak do budúcna, ale diskutujeme aj o aktuálnej situácii,“ priblížil Magdoško.

„Prioritami pre nás zostávajú právne, sociálne a ekonomické záujmy zamestnancov, ako aj daňová reforma, dôchodky a program aktívneho starnutia,“ dodal na brífingu prezident KOZ.

Môže vás zaujímať

Starobná penzia presahuje 484 eur, medziročne stúpla o vyše 25 eur