Jednou vetou

So štátnou pomocou by v R.Sobote mohol vzniknúť závod s 1000 miestami

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši a starosta obce Jesenské Gabriel Mihályi počas tlačovej konferencie po výjazdovom rokovaní vlády v obci Jesenské, okres Rimavská Sobota v stredu 13. februára 2019

foto: TASR - Dušan Hein

Celkovo 500 až 1000 nových pracovných miest by mohlo vzniknúť v novom závode, ktorý má v Rimavskej Sobote spustiť miestny podnikateľ. Po výjazdovom rokovaní vlády v Jesenskom to avizoval minister práce Ján Richter.

„Veľmi intenzívne rokujem s jedným podnikateľom z mesta, ktorý vyrába karavany. Uskutočnili sa viaceré rokovania aj za účasti ministerstva hospodárstva. Reálne predpokladáme, že v istom krátkom období by mohla ísť relatívne veľká štátna pomoc na výstavbu ‚fabriky‘, ktorá by sa širšie venovala tejto problematike a v istom perspektívnom horizonte by sa v tomto regióne vedelo vytvoriť 500 a možno časom až 1000 pracovných miest,“ uviedol Richter.

Dlhodobo nezamestnaní v R. Sobote môžu podľa Richtera robiť v sociálnych podnikoch

Rimavskosobotský okres je podľa neho v tomto smere absolútne prioritný. „Tu je každá štátna pomoc pre novú investíciu veľmi dôležitá, navyše keď ide o domáceho podnikateľa,“ zdôraznil minister s tým, že o tejto investícii sa možno v krátkom období dozvie viac aj verejnosť.

Môže vás zaujímať

Ťažké časy aj pre pivovarníkov. O toto všetko prichádzajú tento rok