Jednou vetou

Sociálna poisťovňa eviduje 63.635 prístupov k individuálnemu účtu poistenca

Ilustračné foto, archívne

foto: TASR

Ak chce byť zamestnanec pravidelne informovaný o svojich vymeriavacích základoch, z ktorých za neho zamestnávateľ platí poistné, môže si v Sociálnej poisťovni bezplatne zriadiť elektronický prístup k službe individuálny účet poistenca.

Údaje sa v ňom aktualizujú raz ročne po 30. apríli za predchádzajúci kalendárny rok. Poisťovňa v súčasnosti eviduje 63.635 aktívnych účtov sprístupnených tzv. grid kartou.

Podnikatelia budú od júla používať zrušené kódy registračných pokladníc

„Pre získanie prístupových práv k individuálnemu účtu poistenca, odporúčame osobne navštíviť ktorúkoľvek pobočku Sociálnej poisťovne a požiadať o podpísanie dohody o elektronickej komunikácii. Poisťovňa poistencovi pridelí grid kartu, ktorá slúži na autentifikáciu a autorizáciu prístupu do jej elektronických služieb,“ informuje hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Pri podpisovaní dohody a preberaní grid karty sa treba preukázať platným preukazom totožnosti, teda občianskym preukazom alebo cestovným pasom. Pobočka túto službu zriadi bezplatne a na počkanie a karta je zvyčajne aktivovaná do 24 hodín.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie