Jednou vetou

Sociálna poisťovňa už dostala vyše 800 žiadostí o garančnú dávku

Ilustračné foto, archívne

foto: TASR

Žiadostí o garančnú dávku od bývalých zamestnancov siete potravín Kačka pribúda. Pobočka Sociálnej poisťovne v Lučenci ich eviduje už viac ako 800. K približne 160 z nich má pobočka k dispozícii všetky podklady na to, aby mohla rozhodnúť o nároku a výške dávky za nevyplatené mzdové nároky jednotlivým zamestnancom. TASR o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Zamestnávateľ predložil pobočke k 12. novembru 2019 potvrdenia pre tých zamestnancov, ktorí ukončili pracovný pomer k 31. augustu a k 30. septembru 2019, takže pobočka tieto žiadosti pripravuje na výplatu v tomto kalendárnom týždni. Zamestnanci pobočky budú túto agendu spracovávať aj cez víkend.

Potvrdenia o nedoplatkoch už nebudú v Sociálnej poisťovni vybavovať občania

„Sociálna poisťovňa má eminentný záujem vybaviť žiadosti všetkých približne 1800 bývalých zamestnancov potravín Kačka čo najskôr, najneskôr do Vianoc 2019 – samozrejme, za predpokladu, že bude mať do konca tohto mesiaca k jednotlivým žiadostiam kompletné podklady od bývalého zamestnávateľa, respektíve správkyne konkurznej podstaty,“ uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

Môže vás zaujímať

PRIESKUM: Tieto veci Slovákom počas pandémie chýbali najviac