Spoločnosť CM European Power Slovakia sa zlúči so Slovnaftom

Ilustračná foto

Foto: TASR

Energetická spoločnosť CM European Power Slovakia (CMEPS) sa 1. januára 2018 zlúči so Slovnaftom. Ten sa stane právnym nástupcom CMEPS, ktorá zanikne bez likvidácie. Cieľom zlúčenia je úspora nákladov, informovala v pondelok spoločnosť Slovnaft.

Zlúčenie týchto firiem by malo ušetriť podľa odhadov niekoľko miliónov eur ročne, a to najmä v oblasti rôznych administratívnych poplatkov. Prispieť by malo aj k eliminácii duplicitných administratívnych a výrobných nákladov a k zvýšeniu efektivity.

Spoločnosť CMEPS prevádzkuje v areáli bratislavskej rafinérie tepláreň. Tá vyrába elektrickú energiu a teplo vo forme prehriatej pary pre všetky výrobné aj nevýrobné časti Slovnaftu.

Tepláreň bola v roku 2009 začlenená do spoločného podniku MOL, Slovnaftu a českej energetickej spoločnosti ČEZ pod názvom CM European Power Slovakia. Slovnaft nadobudol koncom roka 2016 v tejto spoločnosti 100-% podiel.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou tejto skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Môže vás zaujímať

Sociálnu poisťovňu čaká náročný prelom rokov