Jednou vetou

Spoločnosť ESET sa stala súčasťou poradnej skupiny Europolu

Firma ESET

foto: TASR

Bezpečnostná spoločnosť ESET sa stala členom poradnej skupiny Europolu, ktorá sa zaoberá internetovou bezpečnosťou. Firmu bude v skupine reprezentovať výskumník ESET-u Righard Zwienenberg. Skupina pracuje v rámci European Cybercrime Center, ktorú založil Europol, policajný úrad Európskej únie.

„Úlohou ESET-u je chrániť stovky miliónov svojich používateľov a taktiež vzdelávať a zvyšovať povedomie o kybernetickej bezpečnosti. Pri vhodných príležitostiach spájame sily s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby sme pomohli chytať kybernetických zločincov. Odteraz budeme lepšie pripravení radiť skupine, keď naše informácie a znalosti budú môcť chrániť internetových používateľov a pomáhať bojovať s kybernetickými skupinami,“ vysvetľuje Zwienenberg, ktorý pochádza z Haagu, centrály Europolu.

Europol založil European Cybercrime Center za účelom posilniť reakciu voči kybernetickej kriminalite v Európskej únii a tak pomáhal chrániť občanov, firmy a organizácie v Európskej únii pred online kriminalitou. Od svojho založenia centrum výrazne prispelo k boju proti kybernetickej kriminalite. Zúčastnilo sa na desiatkach vysoko profilových operácií a stovkách operačných úloh.

Europol: EÚ vlani čelila 205 teroristickým útokom, zahynulo 68 ľudí

„Od svojho založenia v roku 2013 spolupracoval European Cybercrime Centre s bezpečnostnými spoločnosťami na tom, aby boli európski občania lepšie chránení pred kybernetickým zločinom. V tíme s radosťou vítame spoločnosť ESET, spolu s jej znalosťami, ktoré nám pomôžu poradiť si s narastajúcim problémom škodlivých online aktivít,“ povedal Steven Wilson, riaditeľ European Cybercrime Centre.

ESET spája sily s orgánmi činnými v trestnom konaní bez rozdielu toho, či sú hľadaní kriminálnici z Európy alebo mimo nej. V decembri 2017 spolupracovali bezpečnostní výskumníci ESET-u s organizáciami vrátane Europolu na zneškodnení veľkého botnetu, zvaného aj Gamarue. TASR informovala Zuzana Hošalová zo spoločnosti ESET.

Môže vás zaujímať

Nové cestovné poriadky začnú od nedele platiť aj v Arrive