Jednou vetou

Spoločnosť Grafobal uviedla do prevádzky zariadenie v sume viac ako 300.000 eur

Ilustračné foto.

Foto: pixabay

Nové CTP (Computer To Plate) zariadenie s osvitovou jednotkou v hodnote viac ako 300.000 eur uviedla do prevádzky akciová spoločnosť Grafobal zo sídlom v Skalici. Informoval o tom vedúci útvaru strategického marketingu spoločnosti Marián Gaža.

Zariadenie umožňuje pripraviť za hodinu 20 tlačových platní maximálneho formátu 1422 krát 1804 milimetrov, pričom vyrába automaticky bez zásahu človeka aj niekoľko hodín.

„Zariadenie využíva osvitovú jednotku so zásobníkmi na štyri rôzne veľkosti tlačových platní. Z osvitovej jednotky platne postupujú na nadierovanie, vyvolanie, prípadne na zvýšenie trvácnosti aj vypálenie v peci,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Richard Kohút.

Foto: Politikov spojilo pivo. Ktoré vyšlo ako najkvalitnejšie?

Celý proces je riadený naprogramovaným softvérom. Po naplnení zásobníkov vyrába platne automaticky, čo je najväčšia výhoda nového zariadenia oproti pôvodnému, ktoré si vyžadovalo stálu prítomnosť personálu.

Ďalšími výhodami sú vyššia presnosť, vyššia produktivita práce a zníženie obalového materiálu na platne až o 70 percent.

CTP je najmodernejšia technológia pre priamy osvit tlačových dosiek laserom, využívajúca digitalizované tlačové predlohy. Jej prednosťami sú najmä vyššia rýchlosť zhotovenia tlačovej formy, lepšia kvalita tlačového bodu, úspora materiálu a práce.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie