Jednou vetou

Staronovým prezidentom SKE je Paller

Slovenská komora exekútorov

TASR

Prezidentom Slovenskej komory exekútorov (SKE) bude aj naďalej jej doterajší šéf Miroslav Paller. Rozhodlo o tom v pondelok nové prezídium komory na svojom prvom zasadnutí vo Vyhniach. Vo funkcii potvrdilo aj viceprezidenta Branislava Plška. Informovala hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová.

Prioritami staronového prezidenta je dosiahnutie zásadných zmien vo vládou schválenom návrhu zákona o zastavení starých exekúcií a hľadanie nových možností pôsobenia súdnych exekútorov okrem vymáhania pohľadávok. „Klesajúci počet exekúcií je celosvetovým trendom, preto musia súdni exekútori hľadať iné možnosti svojej činnosti,“ poznamenal Paller. Pozornosť chce venovať tiež súdržnosti a jednote exekútorského stavu.

Nových členov prezídia zvolila XXIII. Konferencia exekútorov ako najvyšší orgán komory, ktorá je stavovskou organizáciou slovenských súdnych exekútorov. Z deviatich zvolených členov prezídia sú štyria noví, zvyšní pokračujú v doterajšej funkcii.

Lagardeová sa domnieva, že USA a Čína dosiahnu dohodu o obchode

Slovenská komora exekútorov je zákonom zriadená samosprávna stavovská organizácia, ktorá združuje všetkých exekútorov a vedie ich zoznam. Konferencia exekútorov je najvyšším orgánom komory, stretáva sa spravidla raz ročne a každé tri roky volí členov prezídia ako výkonného orgánu. Prezídium potom rozhoduje o prezidentovi a viceprezidentovi.

Môže vás zaujímať

Kongresový cestovný ruch je veľkou príležitosťou pre slovenskú ekonomiku