Jednou vetou

Štátnu expertízu bude možné vykonať do začatia verejného obstarávania

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Doba technickej prípravy verejnej práce by sa mala predĺžiť do momentu začatia verejného obstarávania. To by malo umožniť vykonať štátnu expertízu na dokumentáciu stavebného zámeru aj po vydaní stavebného povolenia a nadobudnutí jeho právoplatnosti.

Vyplýva to z návrhu zákona o verejných prácach z dielne poslancov koaličného Smeru-SD, ktorý v utorok plénum parlamentu schválilo.

Šéf ÚVO školil rómskych školákov, ako pristupovať k verejným peniazom

Novelou zákona sa upravuje definícia technickej prípravy verejnej práce. Štátnu expertízu by tak malo byť možné vykonať do momentu začatia verejného obstarávania. Zároveň by sa touto právnou normou mala aktualizovať výška limitov.

„Cieľom tejto novely je úprava limitov uvádzaných v slovenských korunách na menu euro a zároveň zreálnenie ich výšky, ktorá nebola upravovaná za posledných 20 rokov, a teda už nezodpovedá aktuálnym ekonomickým a cenovým parametrom,“ konštatuje sa v dôvodovej správe. Účinnosť zákona predkladatelia navrhujú na 1. júla 2019.

Verejnou prácou sa podľa tohto zákona rozumie činnosť na prípravu a uskutočňovanie stavby alebo zmeny dokončenej stavby, financovaná celkom alebo sčasti z verejných investícií. Taktiež stavba financovaná celkom alebo sčasti z verejných investícií.

Mihók: SOPK chce od jesene debatovať s politickými stranami o ekonomike SR

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie