Štátny fond na rozvoj bývania má na obnovu bytových budov vyše 124 miliónov eur

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Viac ako 124,21 milióna eur má Štátny fond na rozvoj bývania (ŠFRB) k dispozícii na obnovu bytových budov v tomto roku. Pre TASR to uviedol generálny riaditeľ fondu Juraj Kurňavka.

Z tohto objemu je 34,81 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (na zvyšovanie energetickej efektívnosti existujúcich bytových domov), kde je riadiacim orgánom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, a 89,40 milióna eur je z rozpočtu fondu, spresnil.

Žiadosti na obnovu bytovej budovy prijímajú mestské úrady, tam prebieha prvotná kontrola zamestnancami, ktorí majú na starosti agendu ŠFRB, priblížil Kurňavka. „Ak sú žiadosti v poriadku, tak do 10 dní od prijatia sa posielajú do ŠFRB. Keďže sa začali žiadosti prijímať od 15. januára 2018, tak do ŠFRB bolo doručených zatiaľ 38 žiadostí,“ konštatoval s tým, že to predstavuje 10,37 milióna eur k 13. februáru.

Podľa jeho informácií bolo najviac žiadostí z Bratislavského kraja, na druhom mieste je Žilinský kraj a na treťom sú Trnavský a Košický kraj.

Upozornil, že od 1. januára nadobudli účinnosť novela zákona o ŠFRB a vykonávacia vyhláška, podľa ktorých žiadatelia pripravujú žiadosti.

Môže vás zaujímať

Ján Richter

Aj ľudia v štátnej a verejnej správe musia mať adekvátne odmeňovanie, uviedol Richter