Stávkové spoločnosti tvrdia, že na MS v hokeji sa nelegálne propagujú hazardné hry

Reklama ruskej spoločnosti Fonbet na mantineloch počas MS v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach

foto: TASR - Pavel Neubauer

Počas majstrovstiev sveta v hokeji dochádza k flagrantnému porušovaniu zákona o hazardných hrách. Upozorňuje na to Asociácia stávkových spoločností Slovenskej republiky (ASSSR) v súvislosti s reklamou ruskej spoločnosti Fonbet na mantineloch štadiónov v Košiciach a Bratislave, na ktorých sa hrajú zápasy hokejového šampionátu.

ASSSR poukazuje na to, že ruská spoločnosť nie je držiteľom individuálnej ani všeobecnej licencie na území SR. Preto je v zmysle zákona považovaná za nelegálneho prevádzkovateľa. Prítomnosť loga na mantineloch, v zákulisí štadiónov i slovenskej verzii webového portálu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) medzi sponzormi podujatia podľa ASSSR vytvára pre uvedenú spoločnosť reklamu, ktorej adresátmi sú aj spotrebitelia na Slovensku.

„Ide jednoznačne o poskytovanie zakázanej ponuky hazardnej hry a propagovanie hazardnej hry v priamom rozpore so zákonom o hazardných hrách,“ skonštatoval výkonný riaditeľ asociácie Peter Papanek. Zdôraznil, že stávkové hry na portáli spoločnosti sú ľahko dostupné aj pre hráčov z územia Slovenska.

Slováci po zápasoch s favoritmi: Máme na čom stavať

ASSSR podala podnet na Finančné riaditeľstvo SR a požiadala Ministerstvo financií SR o zamedzenie porušovania zákona o hazardných hrách. Nápravu by podľa asociácie mala vykonať aj IIHF na slovenskej verzii svojho oficiálneho webu a tiež Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) ako miestny usporiadateľ MS, ktorý v rámci štadióna umožňuje propagáciu nelicencovaných hazardných hier.

Podľa výkonného riaditeľa ASSSR môže byť postup v tomto prípade precedensom týkajúcim sa vymožiteľnosti práva a „to najmä vo svetle novej legislatívy zákona o hazardných hrách“. Mieni, že je potrebné reagovať promptne. „Aby to odradilo i ďalších nelegálnych prevádzkovateľov od obchádzania zákona a aby boli motivovaní, sa radšej riadnym spôsobom uchádzať o individuálne licencie v SR a uhrádzať tu všetky odvody a dane,“ dodal Papanek.

Môže vás zaujímať

V ružomberských papierňach vznikne sto nových pracovných miest