Jednou vetou

Suma príspevku v zariadeniach krízovej intervencie v nocľahárni sa nezvýši

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Finančný príspevok na vybrané druhy sociálnych služieb nebude môcť poskytnúť súčasne obec aj vyšší územný celok (VÚC). Nezvýši sa ani suma finančného príspevku v zariadeniach krízovej intervencie v nocľahárni. Návrh zákona o sociálnych službách poslankyne SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej v stredu plénum odmietlo.

Budovy najvyšších ústavných činiteľov budú objektmi bezpečnosti štátu

Návrh mal za cieľ umožniť, aby na vybraný druh sociálnej služby mohli poskytnúť finančné príspevky alebo alikvotnú časť finančného príspevku súčasne obec aj VÚC.

„Platná právna úprava totiž bráni obci, ako aj vyššiemu územnému celku finančne podporiť vybraný druh sociálnej služby v jeho územnom obvode, napriek tomu, že poskytnutý finančný príspevok nie je postačujúci na pokrytie nákladov danej sociálnej služby,“ uviedla poslankyňa.

Novelou sa zároveň mala zvýšiť suma finančného príspevku v zariadeniach krízovej intervencie v nocľahárni zo 120 eur mesačne na 150 eur mesačne.

A. Kalavská verí, že MF SR nenechá slovenské nemocnice padnúť

V ostatných zariadeniach, ako sú útulok, zariadenie núdzového bývania a domov na pol ceste, sa mal zvýšiť zo 150 eur mesačne na 200 eur mesačne.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie