Jednou vetou

Tajomný dolárový miliardár: Uhádnete, kto to je?

Ivan Chrenko

autorská koláž hlavne.sk, hbreavis.sk, pinterest

Prvýkrát sa medzi svetových miliardárov dostal Slovák! Je ním Ivan Chrenko s majetkom 1,6 miliardy dolárov. V rebríčku svetových miliardárov Hurun Global Rich List, v ktorom sa Chrenko ocitol, kraľuje na 1. mieste Jeff Bezos, majiteľ Amazonu s majetkom za 146 miliárd dolárov. Na druhé miesto, o priečku nahor, sa oproti roku 2017 posunul Bill Gates, kedysi najbohatší človek na planéte a zakladateľ softvérovej firmy Microsoft - jeho majetok má hodnotu 96 miliárd dolárov. Prvú trojku uzatvára investičný mág Warren Buffett, ktorého majetok sa odhaduje na 88 miliárd dolárov. Prvý Slovák v rebríčku Ivan Chrenko nezvykne poskytovať rozhovory a zverejnených nájdete iba zopár jeho fotografií. Kto je Ivan Chrenko?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

V 90-tych rokoch začínal so svojim obchodom s audiovizuálnou technikou, venoval sa však aj elektromontážnym prácam, neskôr sa zameral na výrobu. Symbolom jeho úspechu sa však nestala technika, ale developerská spoločnosť.

Odborníci o predvolebných prieskumoch: Majú v tom poriadny zmätok

Do HB Reavis Group sa Ivan Chrenko pridal po 2 rokoch ich fungovania. HB Reavis sa preslávila o pár rokov neskôr výstavbou pr­vých veľ­kých ad­mi­ni­stra­tív­nych cen­tier v Bratislave. Firma neskôr postavila aj známe budovy ako Apollo Bussiness Centrum, nákupné centrum Aupark v Bratislave a v Košiciach, nasledovali však aj projekty v Českej Republike, Poľsku, Maďarsku či Chorvátsku. Významným medzníkom bola pre HB Reavis aj kúpa Eli­za­beth House, zná­meho ako One Wa­ter­loo za takmer 300 miliónov eur.

Marec v kinách: Tieto novinky si určite nenechajte ujsť!

Ivan Chrenko sa stal generálnym riaditeľom HB Reavis Group v roku 1994, v riaditeľskom kresle sedel do roku 2013. Aktuálne je predsedom správnej rady. Jeho majetok v priebehu rokov rástol. Podľa Forbes bol v roku 2017 jeho majetok vo výške približne 1,1 miliardy eur, v roku 2018 to bolo 1,3 miliardy. Dnes je podľa prieskumov na úrovni 1,6 miliardy dolárov a patrí mu 1425. priečka v rebríčku svetových dolárových milardárov podľa Hurun Global Rich List. Chrenko sa tak stal prvým Slovákom zaradeným v tomto prestížnom rebríčku. Okrem developerských projektov v HB Reavis sa však venuje aj ne­zis­ko­vej mi­mo­vlád­nej or­ga­ni­zá­cii LEAF, ktorá sa za­me­riava na mla­dých ľudí s po­ten­ciá­lom stať sa bu­dú­cimi pop­red­nými osob­nos­ťami Slo­ven­ska.

Hoci sa Ivan Chrenko neukazuje na verejnosti a preferuje anonymitu, podarilo sa nám nájsť a odfotiť jeho bývanie neďaleko Bratislavy. Obrovská stavba ladí s prírodou, pri dome je bazén a vidno, že miliardár preferuje prírodné materiály.

Ďakujeme za každý like alebo share na facebooku – Pridajte sa k nám, nájdete nás TU

 

dom Ivana Chrenka je situovaný v rozľahlom areáli pod lesom, stavba ladí s prírodou | foto: jxp

 

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Môže vás zaujímať

Štát ako prevádzkovateľ mýtneho systému bude mať priamy vplyv na efektivitu výberu mýta, tvrdí expert