Jednou vetou

Tripartita jednomyseľne podporila prerokovávané legislatívne normy

Minister práce Ján Richter.

Foto: archívne, TASR

Sociálni partneri na pondelkovom, tohtoročnom prvom rokovaní tripartity našli jednomyseľnú zhodu na prerokovávaných legislatívnych normách a posunuli ich na ďalšie legislatívne konanie. Uviedol to po 20. rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady (HSR) SR minister práce Ján Richter (Smer-SD).

„Môžem len skonštatovať, že všetkých 12 bodov, ktoré boli predmetom rokovania Hospodárskej a sociálnej rady, jednomyseľne podporili sociálni partneri do ďalšieho legislatívneho procesu,“ spresnil.

Bezproblémové rokovanie potvrdil aj 1. podpredseda Združenia miest a obcí (ZMOS) Jozef Dvonč. „Chcel by som potvrdiť to, čo povedal pán minister, že dnešná tripartita mala hladký priebeh. Aj tie veci, ktoré boli problematické, sa s jednotlivými rezortmi vydiskutovali a prijali sa také stanoviská, ktoré sa dajú považovať za konsenzus všetkých zúčastnených partnerov,“ doplnil.

Sociálni partneri rokovali o návrhu novely nariadenia vlády, ktorým sa ustanovuje systém uplatňovania niektorých právomocí Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, o zákone o znižovaní administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy, o novele zákona o katastri nehnuteľností, o novele zákona o veterinárnej starostlivosti, o novele nariadenia vlády, ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami oddelených priamych platieb, ako aj o novele nariadenia vlády, ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami viazaných priamych platieb.

HSR prerokovala taktiež novelu nariadenia vlády, ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v súvislosti s opatreniami programu rozvoja vidieka, zákon o rybárstve, novelu zákona o energetike, ako aj o návrh zákona o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu. Tripartita na svojom rokovaní prerokovala zároveň svoj návrh plánu práce na rok 2018.

Môže vás zaujímať

Takto koronavírus ohrozuje aj automobilový priemysel