Jednou vetou

Trump nie je spokojný s rokovaniami s Čínou, pripravuje nové clá

Americký prezident Donald Trump

Foto: TASR/AP

Ekonomický poradca Bieleho domu Larry Kudlow uviedol, že prezident Donald Trump je nespokojný s obchodnými rokovaniami s Čínou a potvrdil, že Trumpova administratíva pripravuje ďalšie clá na čínske tovary. Americké burzy reagovali na tieto komentáre oslabením.

 Kudlow v rozhovore pre CNBC uviedol, že Trump signalizoval zavedenie ciel na čínske tovary v hodnote 200 miliárd USD (171,36 miliardy eur). „Nie je spokojný s rozhovormi s Čínou o tom. Myslím si, že čoskoro príde oznámenie,“ uviedol Kudlow o nových clách.

Donald Trump podporil summit iniciatívy Trojmoria

Podľa Kudlowa sú Spojené štáty pripravené rokovať kedykoľvek, keď bude Čína pripravená na seriózne diskusie o znížení ciel a odstránení necolných bariér. „Sme pripravení rokovať a hovoriť s Čínou kedykoľvek, keď bude pripravená na seriózne a reálne rokovania smerujúce k voľnému obchodu, aby sa znížili clá a necolné bariéry, aby sa otvorili trhy, aby sa umožnilo najkonkurencieschopnejšej ekonomike na svete, našej ekonomike, exportovať oveľa viac tovarov a služieb do Číny,“ povedal Kudlow na stretnutí Economic Club of New York.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie