Jednou vetou

USA ocenili predsedníctvo SR v OBSE za osvetu o antisemitizme

Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Miroslav Lajčák

foto: TASR - Pavel Neubauer

Spojené štáty sa poďakovali vo štvrtok slovenskému predsedníctvu v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) za to, že na budúci týždeň usporiada v Bratislave konferenciu o boji proti antisemitizmu v regióne OBSE. Vyhlásenie zaznelo na zasadnutí Stálej rady OBSE vo Viedni, informovala na svojej internetovej stránke americká misia pri OBSE.

 „Oceňujeme váš dôraz na osvetu s cieľom zaoberať sa antisemitizmom a riešiť tieto problémy, ako aj využiť príležitosti na sociálnych médiách na podporu tolerancie,“ uviedla vo Viedni politická poradkyňa z americkej misie pri OBSE Lane D. Bahlová.

Bahlová zdôraznila, že Spojené štáty odsudzujú všetky formy nenávisti a naliehavo vyzývajú ostatných v regióne OBSE, aby bojovali proti nej a všetkým jej formám.

Takéto množstvo mäsa z chorých kráv sa dostalo do 10 štátov EÚ

Ďalej uviedla, že pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu „odmietame antisemitizmus v slovách i skutkoch“. Taktiež citovala predstaviteľa OBSE pre boj proti antisemitizmu Andrewa Bakera, ktorý nedávno povedal, že slová „nikdy viac“ sa nesmú stať „prázdnou frázou, ale naším hlavným princípom“.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie