Jednou vetou

Veľké pivo z malého pivovaru na Pohode 2018

Výnimočné slovenské pivo Urpiner z Banskobystrického pivovaru na festivale Pohoda 2017

foto: urpiner.eu

Je to už niekoľkoročná tradícia, že prvý júlový víkend otvára svoje brány náš najväčší a najznámejší hudobný festival Pohoda. Na letisku v Trenčíne to bude 22. ročník a návštevníkom ponúka množstvo vystúpení domácich aj svetoznámych umelcov. Takisto je pripravený pestrý sprievodný program. Dobrú náladu vo svojom stane sľubuje aj jeden z hlavných partnerov.

Takto nás začalo vyzliekať leto 2018

Organizátori 22. ročníka festivalu Pohoda tento raz pozvali do Trenčína najlepšie domáce ale aj svetové formácie. Tak napríklad: Jamie Cullum – najväčšia hviezda britského jazzu, skvelý klavirista, nezameniteľný spevák a performer, The Chemical Brothers – legendy elektronickej hudby, Little Dragon – najznámejšia švédska kapela súčasnosti, je nominovaná na Grammy, Ziggy Marley – syn a pokračovateľ odkazu Boba Marleyho, sám osemnásobný víťaz Grammy, Danny Brown – detroitský raper v rifliach s vysoko posadeným hlasom, zvukovo inšpirovaný kapelami Joy Divison a Talking Heads. Na jeho albume hosťovali Kendrick Lamar aj Eminem.

Čaba, akože fakt neblázni. Takto oslávi Elán svoju päťdesiatku

Z domácich interpretov sa môžu navštevníci tešit na Puding pani Elvisovej, Noisecut, Nora Ibsenová, Billy Barman a ďalšie skvelé mená alternatívnej scény. Kompletný program festivalu nájdete tu.

Niečo pre fajnšmekrov

Banskobystrický pivovar Urpiner patrí medzi hlavných partnerov a jeho stan sa bude nachádzať tradične za hlavným Urpiner stageom. Pre istotu si môžete pozrieť aj mapku festivalu, kde nájdete URPINER ZÓNU. V piatok a sobotu ponúka pestrý program a zároveň pre milovníkov výnimočného slovenského piva pripravil bohatú ponuku svojich nápojov, medzi nimi aj víťaza European Beer Star 2017.

Okrem klasických alko a nealko čapovaných pív budú môcť pivní gurmáni ochutnať aj jedinečné pivné delikatesy – Kvasinkovú 12-ku, Extra chmelenú 14-ku, či novinku z ich produkcie – Svetlý špeciál 13° IPL (Indian Pale Lager).

Fanúšikovia piva sa tak môžu tešiť na naozaj netradičný “gurmánsky” pivný zážitok a predegustovať v čapovanej podobe viac ako 10 druhov skutočných pivných skvostov z dielne pivovaru Urpiner. Výnimočný slovenský festival tak bude opäť obohatený o festival výnimočných slovenských pív.

 Kam sa dobre okúpať? Jazero alebo bazén?

Tradične sa sa všetkým záujemcom počas týchto dní v stane Urpiner predstavia samotní zamestnanci pivovaru celý výrobný proces výnimočného slovenského piva, nebude chýbať minikurz správneho čapovania a zaujímavosti od výroby, uskladnenia až po jeho konzumáciu. V programe sú pripravené prednášky o pivných špeciáloch či hravý pivný kvíz.

Prekvapenie v piatok

Pre všetkých milovníkov piva Urpiner a futbalu je pripravená mimoriadna lahôdka – Urpiner stan navštívi najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík, ktorý okrem autogramiády predvedie aj svoju šikovnosť pri čapovaní piva.

VIDEO: Pracujete s peniazmi? Pozor na takýchto podvodníkov!

Po minuloročnom veľkom ohlase tento rok prinesie BB pivovar Urpiner na Pohodu dvojnásobný počet vylepšených samoobslužných pivných automatov. Návštevníci si tak budú môcť načapovať svoje vlastné pivo cez pivnú platobnú kartu. Súčasťou URPINER pivnej zóny bude tiež priestranná terasa, obrí nafukovací výčap, retro čapovacie auto a novinka – beerbike, ktorý návštevníkom festivalu okrem výborného piva ponúkne aj nezvyčajný zážitok v podobe pohodlnej prehliadky festivalu na kolesách.

Urpiner patrí medzi zakladateľov združenia malých pivovarov – PIVOBRANA a preto aj tento rok prináša na letisko v Trenčíne počas festivalu pivné špeciály z portfólia malých remeselných pivovarov. Hostia festivalu tak budú mať znovu jedinečnú možnosť ochutnať pivné lahôdky aj z niekoľkých ďalších slovenských pivovarov. Pripomeňte si skvelú atmosféru z minulého ročníka a pozrite si fotografie.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Pite s rozumom, od 18 rokov

zdroj: urpiner.eu, fb

 

Môže vás zaujímať

Slovenské domácnosti by mohli mať od budúceho roka lacnejšiu elektrinu