Jednou vetou

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Neúnosné ceny na vianočných trhoch hraničia s vykorisťovaním

Foto: visitbratislava.com

Mestá sa opäť pripravujú na Vianočné trhy. Čoskoro to bude rozvoniavať domácimi špecialitami, vareným vínom a inými lákadlami. K tomu samozrejme aj kultúrne vystúpenia. Z pohľadu majiteľov stánkov to však vôbec nie je lacná záležitosť. Na to, aby si mohli dovoliť prenájom stánku, musia sa poriadne obracať! Porovnali sme ceny v Bratislave, Košiciach, či Banskej Bystrici. Kde sú najlacnejšie a naopak najdrahšie? Pozrite sa nižšie:

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Hlavné vianočné trhy v Bratislave | Zdroj: Facebook

Na Hlavnom námestí v Bratislave už stojí 14-metrový vianočný stromček

Ceny prenájmov stánkov v Bratislave a ostatných mestách sa diametrálne líšia! Stánok s občerstvením na vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave vyjde cez 1 200 eur na deň. Vianočné trhy na Hlavnom námestí budú tento rok otvorené od 23.novembra do 22.decembra.

Bratislavské Staromestské vianočné trhy, ktoré sa začali 16. 11. 2018 sa k výške nájmov vyjadriť odmietli: Táto informácia nie je verejne dostupná, informovala hovorkyňa spoločnosti Technické služby Starého Mesta. Každý stánok má inú cenu prenájmu, ktorá je určená na základe súťaže, vyjadrila sa pre hlavne.sk.

Nočná mora občanov pokračuje. Kedy už konečne zakročí polícia?

Vianočné trhy v Banskej Bystrici | Zdroj: Facebook

V Banskej Bystrici sú ceny omnoho nižšie, prenájom stánku s občerstvením na deň vychádza na necelých 158 eur.

Vianočné trhy v meste pod Urpínom budú od 29.novembra a skončia sa až budúci rok –  2.januára.

 

V Bratislave budú pred Vianocami posilnené hliadky, pribudli zábrany

Vianočné trhy v Košiciach | Zdroj: Facebook

Ceny prenájmov stánkov na vianočných trhoch v Košiciach sú ešte vo hviezdach, mesto o nich rozhodne na štvrtkovom zasadnutí. Minulý rok sa cena stánku na deň pohybovala podľa  ponúkaného sortimentu. Najviac zaplatili predajcovia vianočného punča a vareného vína, mesto pýtalo rovných 50 eur na deň, čo je v porovnaní s cenami v Bratislave naozaj len zlomok. Vianočné trhy v Košiciach potrvajú najdlhšie, od 5.12. až do Troch kráľov (6. 1. 2019).

Ako je to s cenami občerstvenia na Vianočných trhoch 2018 prinesieme v najbližších dňoch. Už ste ich navštívili? Chodíte pravidelne? Boli ste v iných mestách, alebo aj mimo Slovenska? Napíšte nám o cenách aj atmosfére na redakcia@hlavne.sk Ďakujeme za Vaše postrehy a tipy 🙂

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie