Jednou vetou

Vicepremiérovi Rašimu pribudli kompetencie v regionálnom rozvoji

Predseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

foto: TASR

Kompetencie v regionálnom rozvoji, koordinácia vo vede a výskume pre inteligentnú špecializáciu SR a inteligentných miest a regiónov, aj nástrojov podpory Európskej únie (EÚ) a iniciatívy EÚ pribudli do Štatútu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Jeho doplnenie schválila v stredu vláda.

Zmena štatútu súvisí s prechodom koordinácie prípravy politík regionálneho rozvoja z Úradu vlády SR na Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) od 1. januára 2019. Návrh zároveň reaguje na prijatie dokumentov o implementácii stratégií trvalo udržateľného rozvoja v rámci Agendy 2030.

Vláda uvoľnila na úhradu výdavkov súvisiacich s povodňami vyše 1.103.604 eur

Vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) bude predsedom Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov, predsedom Rady vlády SR pre vedu, techniku a inovácie a predsedom Rady vlády SR pre Agendu 2030 pre udržateľný rozvoj.

Vláda v ďalšom bode rokovania schválila zmeny a doplnila štatút ÚPVII, ide o úpravu úloh v regionálnom rozvoji, informatizácii spoločnosti aj Agende 2030. ÚPVII bude zabezpečovať správu a prevádzku Govnetu a Ústredného portálu verejnej správy a spoločných modulov, viesť evidenciu cloudových služieb, zoznam referenčných údajov, centrálny dátový model a podobne.

Nové znenie oboch štatútov bude platiť od 1. januára 2019.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie