Jednou vetou

Viceprezident finančnej správy D. Pátek končí zo zdravotných dôvodov

Prezidentka Finančnej správy (FS) SR Lenka Wittenbergerová

foto: TASR – Jaroslav Novák

Druhý muž Finančnej správy SR Dušan Pátek končí vo svojej funkcii a odchádza zo zdravotných dôvodov. V stredu to potvrdila prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová. Presný termín odchodu ani možného nástupcu viceprezidenta zatiaľ neuviedla.

„Pán viceprezident v minulých dňoch požiadal o uvoľnenie z funkcie zo zdravotných dôvodov a v súčasnosti spracovávame bežné administratívne úkony, ktoré súvisia s odchodom v súlade so zákonom o štátnej službe,“ povedala Wittenbergerová.

Informáciu o odchode Páteka priniesol internetový portál Globsk, ktorý dal rezignáciu do súvislosti s jeho údajným prepojením na trestne stíhané osoby z daňových deliktov, okrem iného aj na podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Finančná správa odhalila podvody na DPH známeho obchodného reťazca

O možných kontaktoch s Bašternákom Wittenbergerová nemala vedomosť. „Aj pre nás to boli nové informácie, ktoré sa včera (4. 6.) objavili v médiách,“ povedala. Potvrdenie či vyvrátenie nových medializovaných informácií chce žiadať od „relevantných orgánov“.

Možné ovplyvňovanie daňových konaní Pátekom však vylúčila, pretože podozrenia v minulosti údajne konzultovala s orgánmi činnými v trestnom konaní. „Nejaké naznačované ovplyvňovania alebo súvis s nejakými vecami, ktoré sa týkali pána Bašternáka, boli absolútne vylúčené,“ dodala Wittenbergerová.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie