Jednou vetou

Vláda uvoľnila na úhradu výdavkov súvisiacich s povodňami vyše 1.103.604 eur

Ilustračné foto

Foto: TASR

Na úhradu výdavkov spojených s povodňami v období od januára do konca júna tohto roku vyčlenila vláda na stredajšom rokovaní viac ako 1.103.604 eur z kapitoly Všeobecnej pokladničnej správy.

Z tejto sumy vyše 1.023.782 eur bude určených na úhradu výdavkov vynaložených na vykonávanie povodňových zabezpečovacích prác. Ďalších vyše 79.822 eur bude smerovať na úhradu výdavkov za povodňové záchranné práce.

„Povodne na území SR spôsobili škody vo výške viac ako 318.622 eur, z toho boli škody na majetku fyzických osôb 46.345 eur, na majetku právnických osôb a fyzických osôb – podnikateľov 3500 eur a na majetku štátu viac ako 268.777 eur,“ uvádza sa v materiáli.

Koalícia ocenila prvý vyrovnaný rozpočet,ktorý zároveň napĺňa jej priority

Počas zimných mesiacov sa vyskytli povodne z topenia sa snehu a zo zrážok v podobe dažďa a snehu najmä v Košickom kraji. V jarných mesiacoch prevažovali povodne na území Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja. Zapríčinené boli výdatnými a trvalými zrážkami vo forme dažďa, ktoré spôsobili vzostupy vodných hladín. V priebehu leta dominovali povodne zapríčinené prívalovými dažďami. Z geografického hľadiska vznikali tieto povodne v prevažnej väčšine na území severného, stredného a východného Slovenska.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie