Jednou vetou

Vodafone zastavil objednávky pre Huawei, ARM dodávky komponentov

Britský mobilný operátor Vodafone

Foto: Twitter

Britská telekomunikačná skupina Vodafone v stredu oznámila, že pozastavuje predobjednávky mobilných telefónov Huawei pre siete 5G pre problémy s bezpečnosťou produktov čínskeho giganta.

„Pozastavujeme predobjednávky Huawei Mate 20X vo Veľkej Británii. Je to dočasné opatrenie, kým panuje neistota ohľadne nových zariadení Huawei 5G,“ povedal hovorca.

Japonskí operátori skúmajú zastavenie predaja telefónov Huawei

Britský dizajnér čipov ARM zároveň v stredu uviedol, že prijíma opatrenia v súlade s krokmi Spojených štátov, ktoré zablokovali Huawei prístup k americkej technológii.

Huawei, rovnako ako Apple a výrobca čipov Qualcomm, používa komponenty ARM pri návrhoch procesorov pre svoje smartfóny. A tiež grafickú technológiu od spoločnosti so sídlom v Cambridge.

„ARM dodržiava všetky najnovšie predpisy USA,“ uviedol hovorca ARM bez ďalších podrobností. Spojené štáty minulý týždeň zablokovali čínskemu výrobcovi nákup kľúčových komponentov z USA, čo ohrozuje prístup čínskeho koncernu k operačnému systému Android a službám, ako sú Gmail a Mapy Google.

HUAWEI: Pozrite si úžasnú fotogalériu nafotenú smartfónom P30 Pro

Washington tento týždeň dočasne zmiernil tieto obmedzenia pre Huawei a udelil mu licenciu na nákup tovaru do 19. augusta, čo znamená, že dovtedy môžu pokračovať aktualizácie aplikácií Google v jeho produktoch.

BBC v stredu informovala, že vlastníkom ARM je japonská Softbank.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie