Jednou vetou

Volkswagen Slovakia na dva týždne zastavuje výrobu

Ilustračná foto

foto: TASR

V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) sa na dva týždne zastavia výrobné linky.

Tisícky pracovníkov budú od 22. decembra do 6. januára čerpať plánovanú celozávodnú dovolenku. Produkcia automobilov sa vo všetkých troch segmentoch rozbehne opäť 7. januára 2019.

4 dôvody, prečo je Huawei Mate 20 Pro perfektným herným smartfónom

Počas pokoja vo výrobe zostanú v nasadení stovky zamestnancov a pracovníci dodávateľských firiem. Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas výroby. V rámci odstávky sa tiež pravidelne uskutočňuje komplexná údržba a kontrola zariadení.

Spoločnosť sa o svojich spolupracovníkov stará a počas celozávodnej dovolenky podnikne intenzívne kroky, aby naďalej zlepšovala ich pracovné podmienky.

Napríklad pre zvýšenie bezpečnosti pohybu pracovníkov v montážnej hale H3a bude realizovaná ďalšia etapa protišmykovej povrchovej úpravy podlahy. V karosárni H4b nasadí spoločnosť opatrenia na zabránenie vstupu chladu v zimnom období.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň najväčším súkromným zamestnávateľom.

Produkcia áut v Británii sa v novembri prepadla takmer o pätinu

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo.

Okrem toho produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie