Jednou vetou

Zákazky subdodávateľom v CPS bude schvaľovať riaditeľ ekonomickej sekcie MV

Ilustračné foto

foto: TASR

Každú zákazku subdodávateľovi v Centre polygrafických služieb (CPS) Ministerstva vnútra (MV) SR bude musieť schváliť aj generálny riaditeľ ekonomickej sekcie rezortu vnútra. Je to jedno z opatrení, ktoré podľa ministerstva prijala po nástupe nová riaditeľka CPS Laura Sobotovičová.

„Dodávky tlačovín prostredníctvom subdodávateľov budú možné len vo výnimočných prípadoch, teda ak formát tlačoviny CPS nedokáže vyrobiť na svojich strojoch,“ podotkol rezort vnútra.

J. Oravec: Agenda podnikateľského prostredia by sa mala presunúť na úrad vlády

Ako doplnili z tlačového odboru rezortu, verejné obstarávanie materiálno-technického zabezpečenia na výrobu v tlačiarni bude možné len do výšky ročných požiadaviek. Prednostne sa pritom bude využívať elektronické trhovisko.

Okrem toho boli podľa slov rezortu všetky útvary ministerstva upozornené, že všetky požiadavky na tlačoviny majú zadávať prostredníctvom CPS. „Tlačoviny budú dodávané na základe oprávnených požiadaviek útvarov,“ zdôraznil.

Rezort tiež informoval, že CPS novelizovalo aj interné predpisy o verejnom obstarávaní a predpisy o stanovení cien k tlačovinám.

K novým opatreniam v CPS pristúpili po tom, ako začala inšpekcia ministerstva preverovať CPS v súvislosti s podozrivými obchodmi, na ktoré upozornila Nadácia Zastavme korupciu. Vedúci výroby mal podľa nadácie dohadovať zákazky pre súkromnú P.M.P. Tlačiareň, spol. s r. o. Nadácia to tvrdí na základe kópie jeho emailovej komunikácie, ktorú má k dispozícii.

Veľkonočný nákup nás vyjde drahšie ako vlani

Preveriť má aj možnosť manipulácie verejnej súťaže. Ministerstvo po oznámení informácií nadáciou zastavilo obstarávania v centre. Od novembra minulého roka má CPS zároveň novú riaditeľku, ktorá uspela vo vyhlásenom výberovom konaní.

Môže vás zaujímať

Priemerná cena bývania vzrástla medzikvartálne o takmer 60 eur za meter štvorcový