Jednou vetou

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu povedie Tibor Straka

Iluustračné foto

TASR

Staronovým prezidentom Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP) SR sa stal súčasný prezident Tibor Straka. Na rokovaní valného zhromaždenia ZBOP SR za neho hlasovalo 30 z 31 prítomných delegátov. Potvrdil to Straka. Na rokovaní sa zúčastnili aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek, ako aj zástupcovia rezortu hospodárstva, obrany a vnútra, s ktorými ZBOP spolupracuje.

 Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR je podľa Straku najdlhšie pôsobiacim nezávislým subjektom reprezentujúcim domáci obranný a bezpečnostný priemysel. Na budúci rok oslávi 20. výročie vzniku. Jeho cieľom je najmä zlepšovať podmienky podnikania v obrannom priemysle v spolupráci s vládou.

Tieto voľby do europarlamentu sú najdôležitejšie od roku 1979, tvrdí Macron

„Slovensko podobne ako ostatné európske krajiny čelí stále väčšiemu počtu bezpečnostných hrozieb a bezpečnostný systém štátu musí byť pripravený čeliť týmto hrozbám. ZBOP SR je pripravené poskytnúť svoje odborné i výrobné kapacity pri eliminácii týchto hrozieb,“ uviedol po svojom opätovnom zvolení pre TASR Straka. Ako dodal, počet členov združenia za posledné dva roky narástol z pôvodných 28 na dnešných 44 členov, čo podčiarkuje jeho dôležitosť a opodstatnenosť.

Združenie tvorí 44 spoločností s ročným obratom 900 miliónov eur. Na Slovensku asociácia zastupuje takmer 10.000 zamestnancov. Staronový prezident bude stáť na čele združenia ďalšie dva roky.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie