Jednou vetou

Zisk cestovnej kancelárie TUI v uplynulom roku vzrástol o 14 %

Ilustračný záber

Foto: Pixabay.com

Nemecká cestovná kancelária TUI vo štvrtok uviedla, že jej čistý zisk v uplynulom finančnom roku 2017/18 vzrástol o 14 %. Podporila preto svoj odhad príjmov v budúcom roku pred začiatkom zimnej sezóny.

Čistý zisk spoločnosti za 12 mesiacov do konca septembra 2018 sa zvýšil na 732,5 milióna eur zo 644,8 milióna eur v predchádzajúcom finančnom roku.

Dancilaová: Rumunsko dúfa, že sa k eurozóne pripojí do roku 2024

Vedenie TUI v tejto súvislosti uviedlo, že transformácia spoločnosti na tradičného tour operátora sa vyplatila, pretože prinášala silné výsledky hotelovej divízie aj segmentu výletných lodí.

Základný zisk TUI pred úrokmi, zdanením a amortizáciou (EBITDA) v uplynulom roku vzrástol o 11 % na 1,22 miliardy eur pri konštantných kurzoch. To mierne prekonalo odhady analytikov, ktorí očakávali, že EBITDA stúpne o 10 %.

Tržby TUI vo fiškálnom roku 2017/18 sa zvýšili o 5,3 % na 19,52 miliardy eur z 18,54 miliardy eur v predchádzajúcom roku.

Nemecké združenie BDI vyzvalo Britániu, aby urýchlene schválila dohodu o brexite

TUI uviedla, že v budúcom roku očakáva nárast EBITDA o minimálne 10 %. A plánuje zmierniť vplyv náročných podmienok na trhu tradičných cestovných kancelárií prostredníctvom ďalšieho rastu hotelovej divízie a segmentu výletných lodí, digitalizácie a efektívnosti.

Predstavenstvo vo štvrtok oznámilo dividendu vo výške 72 centov na akciu za uplynulý fiškálny rok, čo je viac ako 65 centov/akcia rok predtým.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie