Jednou vetou

Zisk siete McDonald’s sa vo 4. kvartáli viac než zdvojnásobil

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Americká sieť rýchleho občerstvenia McDonald's dosiahla vo 4. kvartáli minulého roka prudký rast zisku, pod čo sa podpísal fakt, že v poslednom kvartáli 2017 firmu zaťažili náklady spojené s daňovou reformou v USA.

Spoločnosť okrem toho oznámila zvýšenie porovnateľných tržieb. Tie vzrástli ako vo 4. kvartáli, tak aj za celý rok 2018. Prispela k tomu najmä modernizácia prevádzok.

Huawei predstavuje tablet MediaPad M5 lite, ocenený na CES 2019

Spoločnosť uviedla, že tržby z prevádzok otvorených viac než rok vzrástli vo 4. štvrťroku 2018 oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka o 4,4 %.

Ako uviedol šéf spoločnosti Steve Easterbrook, za október až december minulého roka zaznamenala spoločnosť rast porovnateľných tržieb už 14. kvartál po sebe. Za celý rok rast porovnateľných tržieb dosiahol 4,5 %.

Kvartálny zisk dosiahol 1,42 miliardy USD (1,24 miliardy eur), čo na akciu predstavuje 1,82 USD. V medziročnom porovnaní tak firma vykázala vyše zdvojnásobenie zisku, keď v poslednom štvrťroku predchádzajúceho roka tento dosiahol 0,70 miliardy USD (0,87 USD/akcia).

Americký súkromný sektor vytvoril v januári 213.000 nových pracovných miest

Bez započítania jednorazových položiek dosiahol zisk na akciu 1,97 USD. Spoločnosť tak prekonala odhady trhov, ktoré počítali s upraveným ziskom na úrovni 1,92 USD/akcia.

Môže vás zaujímať

Časti zamestnávateľov a SZČO sa posunie splatnosť marcového poistného na júl