Jednou vetou

Známa sieť reštaurácií kvôli Koronavírusu zatvára prevádzky

Do reštaurácií kvôli koronavírusu chodí menej ľudí

autorská koláž hlavne.sk, Foto: hlavne.sk

Manažment skupiny Medusa sa rozhodol ponechať v prevádzke len jedálne v biznis centrách a u veľkých korporátnych klientov.

Jedna z najväčších slovenských gastro spoločností zatvára svoje reštaurácie, bary a kluby. Manažment skupiny Medusa, ktorá prevádzkuje vyše 40 prevádzok a zamestnáva 1 400 ľudí v troch krajinách, sa rozhodol ponechať v prevádzke len jedálne v biznis centrách a u veľkých korporátnych klientov.

„Spoločenská zodpovednosť má ďaleko vyššiu hodnotu ako stratené tržby. V súčasnej ťažkej a vážnej situácii považujem za prvoradé chrániť zdravie našich kolegov a zákazníkov, a aj takto prispieť v boji s koronavírusom. Z týchto dôvodov od soboty zatvárame až do odvolania všetky naše prevádzky tam, kde je to možné, okrem tých, ktoré plnia servisnú funkciu,“ informoval šéf skupiny Medusa Peter Štecko.

Nech zvážia aj ďalší

Skupina Medusa, ktorá má ročné tržby viac než 43 miliónov eur, k rovnakému kroku vyzýva aj ostatných aj majiteľov z gastrosegmentu. „Prosím aj ostatných prevádzkovateľov gastro zariadení, aby takýto krok zvážili. Som presvedčený, že za predpokladu solidárnej spolupráce súčasnú bezprecedentnú situáciu spoločne zvládneme,“ uzatvára Štecko.

Medusa vznikla v roku 2003. Spoločnosť zamestnáva viac ako 1 400 zamestnancov vo viac ako 40 prevádzkach na Slovensku, v Čechách a Rakúsku. Do jej portfólia patrí napríklad sieť mediteránnych reštaurácií Primi a Kubu, reštaurácia a bar Rio, trattoria La Pala, sieť pivární Klubovňa, ale aj Áziou inšpirovaný franchise wagamama s dvomi prevádzkami v Bratislave a v nákupnom centre McArthuer Glenn Designer Outlet v rakúskom Parndorfe.

Môže vás zaujímať

Lekárska komora dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr