Jednou vetou

Zo zoznamu zakázaných webov vyradila finančná správa 42 subjektov

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Finančná správa už vyradila zo zoznamu zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom 42 subjektov, pretože ukončili svoju činnosť. Momentálne sa v zozname zakázaných webových sídiel nachádza 197 webstránok.

Zamestnanci finančnej správy zasiahli už voči 438 webovým sídlam, pričom 18 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým bola zaslaná oficiálna výzva, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Na základe výzvy tak urobilo 180 z nich.

Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a už 86 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom.

MFSR: Zmena administratívneho usporiadania môže zefektívniť Bratislavu a Košice

V zozname zakázaných webových sídiel je momentálne zverejnených 197 stránok s nelegálnym hazardom. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500.000 eur.

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v júli minulého roku. Vtedy sa v ňom nachádzalo iba desať webstránok.

Môže vás zaujímať

PRIESKUM: Na STK vodiči s úplatkom už väčšinou neuspejú