Jednou vetou

Zoznam zakázaných webov sa stále zväčšuje. Koľko stránok je už nedostupných?

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, ktorý na portáli zverejňuje finančná správa, sa opäť rozrástol. Momentálne sa v ňom nachádza 185 webstránok. Zo zoznamu finančná správa vyradila už 22 subjektov, keďže zakázané ponuky prestali poskytovať.

Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v júli minulého roku. Vtedy sa v ňom nachádzalo iba 10 webstránok. Aktuálne v tomto zozname figuruje 185 zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom.

Prečítajte si tiež: Do platnosti vchádza smernica o bezpečnosti sietí a informačných systémov

Zamestnanci finančnej správy podnikli opatrenia už voči 366 webovým sídlam, pričom 11 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy. Subjekty, ktorým bola zaslaná oficiálna výzva, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili, pričom na základe výzvy tak urobilo 133 z nich. Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a 73 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom.

Ako informovala TASR hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500.000 eur. Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie