Jednou vetou

Jeden z najbohatších Slovákov obeduje za drobné

Finančníci z Penty: Jozef Oravkin a Eduard Maták chodia na "menučko" do rovnakej reštaurácie
Jeho majetok sa odhaduje na 200 miliónov Eur, podľa rebríčka Forbes o najbohatších Slovákoch mu patrí 18. miesto. V luxusne zariadenom dome s rozlohou 854 štvorcových metrov má kinosálu, posilňovňu a samozrejme aj bazén. Jozefa Oravkin (49) z Penty si však na luxusné obedy zrejme nepotrpí.

S táckou v rukách a pri pultíku s teplým bufetom v jedálni vedľa sídla finančnej skupiny sme zachytili jedného z najbohatších Slovákov a spolumajiteľa Penty Jozefa Oravkina. Jedáleň je známa širokou ponukou jedál a to aj z exotickej indickej kuchyne. Bežný obed sa v nej dá kúpiť už od 3,60 eur. Oravkin mal v jedálni šťastie. Obyčajne sa v nej stojí v rade, pri jeho návšteve však po naložení svojich porcií mohol pristúpiť priamo ku pokladni.

Dvaja z Penty, každý sám

Krátko pred Oravkinom sa prišiel do jedálne naobedovať aj ďalší partner finančnej skupiny Eduard Maták, ktorý má na starosti zdravotníctvo. Každý z nich mal svoju vlastnú spoločnosť a sedeli v iných častiach jedálne.

Oravkin sa nerád medializuje a stráži si svoje súkromie. Jeho cesty s Jaroslavom Haščákom a Marekom Dospivom sa skrížili už počas štúdií na moskovskom štátnom inštitúte. No kým duo Haščák – Dospiva sa zameralo na obchody s textilom z Číny, Oravkin sa ďalej venoval štúdiu v Teheráne. Aj preto mu zrejme chutí exotická kuchyňa.

Do Penty sa dostal v rokoch 1997-98, potom čo finančníci ovládli VÚB Kupón. Oravkin stojí za realitnými projektmi Penty, napríklad Bory Mall, Digital Park a novými mrakodrapmi, ktoré onedlho budú stáť v areáli na Čulenovej ulici v centre Bratislavy.

Jozef Oravkin, spolumajiteľ Penty
Eduard Maták z Penty

Môže vás zaujímať

FOTO: To je ale premena! Bývalá televízna hviezda zmenená na nepoznanie