Adam Ďurica štartuje záverečné koncerty Spolu Tour, hosťom bude BuranoWski

Dvaja z najaktuálnejších slovenských umelcov spievajúcich o láske sa už čoskoro stretnú na jednom pódiu

zdroj: TASR

Adam Ďurica, držiteľ viacerých speváckych ocenení, trojnásobný víťaz ankety OTO v kategórii spevák roka, v závere februára uzavrie svoje turné Spolu Tour trojicou koncertov v Čadci (27.2.), Prievidzi (28.2.) a Považskej Bystrici (1.3.). Tieto vystúpenia sa od predchádzajúcich budú líšiť najmä tým, že tentoraz si pozval nového hosťa, ktorým je spevák so zamatovou farbou hlasu BuranoWski.

Okrem Adamových najväčších hitov ako Mandolína, Neľutujem, Spolu a iných si návštevníci koncertov budú môcť vychutnať aj skladby od BuranoWskeho. „Na záverečných koncertoch Spolu Tour, kde budú ľudia môcť naposledy vidieť program Spolu, bude mojím hosťom BuranoWski. Tomáš si moju pozornosť získal výborným songom Lúč, ktorý som zachytil v slovenských rádiách.

Keďže ma vtedy zaujal, chcel som vedieť, kto ho spieva. Opýtal som sa svojich fanúšikov prostredníctvom Instagramu a Facebooku a oni už vtedy vedeli, že je to BuranoWski. Vždy sa poteším, keď sa na scéne objaví niekto, kto si vie sám napísať pesničku. Tomáš to ukázal na piesni Lúč a okrem toho, že píše pekné texty, ešte aj výborne spieva. A práve preto som ho pozval ako hosťa na moje koncerty,“ uviedol pre médiá Ďurica.

Romantická skladba Lúč s príjemným textom sa okamžite stala hitom

Mladý spevák vlastným menom Tomáš Buranovský na jeseň minulého roka predstavil svoj prvý singel pod novým pseudonymom BuranoWski, ten v súčasnosti stále patrí medzi najhranejšie skladby v našich rádiách. BuranoWski sa z tohto úspechu, samozrejme, veľmi teší, ale zároveň si uvedomuje, že ak sa chce živiť hudbou, musí na sebe intenzívne pracovať. Preto sa hudbe a písaniu textov venuje neustále. Už čoskoro predstaví svoj ďalší singel.

„Som veľmi vďačný za to, že ma Adam oslovil. Predsa len je už stabilnou súčasťou slovenskej hudobnej scény a je veľmi sympatické, že mi dáva priestor, aby som spolu s ním naberal skúsenosti na pódiách aj mimo nich. Veľmi si vážim tento Adamov prístup, ktorý hovorí o jeho veľkých ľudských kvalitách a pokore. Je to pre mňa, samozrejme, aj trochu zaväzujúce, lebo pod značkou, ktorú si sám dlho buduje, ide so mnou pred vlastných fanúšikov,“ hovorí spevák a dodáva:

V prvom rade sa však chystám, že si to poriadne užijem. Toto pozvanie je pre mňa najmä možnosť si schuti zaspievať. S Adamom si zahráme môj stále aktuálny singel Lúč, no určite zaznejú aj iné moje skladby, na ktoré sa v podaní Adamovej kapely veľmi teším.“

Oboch hudobníkov bude na pódiu sprevádzať kapela v zložení: Milan Medek (gitara), Michal Šimko (basgitara), Miro Hank (bicie), Martin Bukový (klávesy) a Marek Mečiar (klávesy).

Môže vás zaujímať

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?