Ako dobre poznáte Tatry? Otestujte sa v novej aplikácii

Ilustračné foto

foto: TASR

Doteraz ako formu komunikácie s verejnosťou používali tlačené materiály či rôzne prezentácie, teraz sa rozhodli otestovať niečo úplne nové! Svoje vedomosti o Tatrách si najnovšie môžu záujemcovia otestovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Kvíz TANAP.

„Pomocou nej chceme skúsiť priblížiť deťom, študentom, ale aj dospelým návštevníkom Tatier ich prírodné zaujímavosti a vzácnosti,“ vysvetľuje zámer Igor Stavný z Odboru prác celospoločenského významu Štátnych lesov Tatranského národného parku (ŠL TANAP) v Tatranskej Lomnici.

Desať otázok doplnených fotografiami v priebehu pár minút preverí znalosti o histórii, geologickom vývoji i prírodnom prostredí národného parku a nechýbajú ani niektoré z tatranských naj.

Otestovať sa môžete úplne zdarma

Majitelia androidov si aplikáciu môžu stiahnuť bezplatne na https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vegh.tanap01.

Jednoduché ovládanie je podľa Stavného zárukou, že vedomostným testom sa poľahky preklikajú všetky vekové kategórie.

Ku každej otázke je na výber jedna správna odpoveď zo štyroch možností. To, či tip vyšiel, sa hádajúci dozvedia hneď po označení svojej voľby. Po zodpovedaní všetkých desiatich otázok nasleduje rekapitulácia výsledkov, zobrazí sa aj celkové skóre. Záujemcovia majú dokonca možnosť dať si repete, aby si prípadné nesprávne odpovede opravili.

„Každý, kto sa rozhodne otestovať si svoje znalosti o Tatrách prostredníctvom aplikácie a pošle správne odpovede v podobe printscreenu obrazovky svojho mobilného telefónu na e-mailovú adresu istavny@lesytanap.sk, bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny. Súťaž potrvá do konca februára 2018,“ uzatvára Stavný.

Môže vás zaujímať

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?