Jednou vetou

Ako zatočiť so zlou náladou cez zimu? Tieto aktivity vám spríjemnia chladné zimné dni

Cez zimné mesiace máme dostatok času sa rozvíjať a podokončovať veci, ktoré nás v lete nebavia

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Počas chladnejších mesiacov nás častejšie prepadnú negatívne myšlienky. Vonku je zima a nám sa do takého počasia nechce vždy ísť. Energie máme tiež o niečo menej a máme menej možností, ako ju načerpať. Existujú však aktivity, ktoré vám studené dni môžu spríjemniť a pomôcť zatočiť aj so zimnou depresiou.

Cez leto trávime viacej času vonku. Môžeme chodiť na prechádzky, kúpať sa, chodiť po pamiatkach, čerpať energiu zo slnečných lúčov. Aj cez zimu sa dá stráviť príjemný čas v prírode, napr. na lyžovačke. Nie každý má však rád zimu a radšej voľný čas počas týchto dní prečká v teple. Okrem pozerania seriálov alebo čítania kníh existujú viaceré aktivity, ktoré vás môžu obohatiť a zlepšiť vám náladu.

Krimi príbehy, z ktorých doslova mrazí. Veď sú zo severu

Naučte sa niečo nové

Už dlho ste sa chceli naučiť nový jazyk? Práve zimné mesiace by vás v tom mohli nakopnúť. Ani sa nenazdáte a bude tu leto a s ním aj čas dovolenky. Nebudete sa cítiť skvelo, keď budete svoje nové jazykové znalosti môcť využiť priamo v praxi?

Rovnako sa môžete pustiť aj do niečoho, čo vám ani nenapadlo skúsiť. Na internete nájdete množstvo tipov na nezvyčajné kurzy, ktoré vás za pár dní naučia niečo, čo ste možno nikdy nechceli skúsiť, no práve teraz je na to ideálny čas. Kurz rýchleho čítania, pletenia alebo varenia čínskych rezancov? Prečo to nevyskúšať?

Chcete začať cvičiť a vyhnúť sa jojo efektu? S týmito radami to pôjde ľahšie!

Zlepšite si kondíciu

Chcete začať pre svoje telo robiť niečo už teraz? Po Vianociach chceme schudnúť, začať jesť zdravo, zlepšiť si kondíciu. Získať postavu do plaviek môžete už teraz. Nemusíte ani chcieť schudnúť. Ale práve počas studených dní trávime väčšinu voľného času doma pri telke, počítači a naše telo toho začína mať dosť. Pomstí sa nám bolesťou chrbtice či krížov.

Leto je tu hneď a vy môžete začať na postave do plaviek pracovať už cez zimu. (Zdroj: Pixabay.com)

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Predísť tomu môžete vďaka kurzu na mieru. Bolí vás chrbtica? Vyskúšajte napr. SM system (t. j. cvičenie s popruhmi). Naučte sa správne dýchať na kurze jógy. Alebo sa vytancujte k vysnívanej postave na nejakom tanečnom kurze. Okrem toho, že vás budú menej bolieť svaly, nebude vám taká zima a budete mať zo seba hneď lepší pocit.

Pustite sa do toho, čo ste dlho odkladali

Už dlho si hovoríte, že by ste mali niečo dokončiť alebo konečne začať. Máte voľný čas a von sa vám nechce? Tak sa do toho konečne pustite. Pretrieďte si skriňu, zbavte sa starých kúskov a pripravte sa na jar. Poupratujte staré šuflíky a objavte skryté poklady. Nech to znie akokoľvek nezaujímavo, pri týchto aktivitách zabudnete na akékoľvek zlé myšlienky a výsledný efekt bude určite stáť za to.

Výlet do Maďarska: Čo sa oplatí vidieť v Budapešti?

Čítate veľa kníh a máte nápady na nové témy? Nič nie je jednoduchšie, ako vložiť svoje námety do vlastných textov. Nemusíte hneď napísať bestseller a nemusí to byť ani kniha. Môžu to byť príbehy, ktoré vložíte na svoj blog alebo pošlete do nejakej redakcie, ktorá vás za to môže odmeniť ich publikovaním. Objavte svoj skrytý talent!

Objavte nové miesta

Na prezeranie pamiatok si vyhradíme čas skôr, keď je vonku teplo. Do galérií alebo múzeií sa nám vždy nechce. Kde sa však dá lepšie zohriať? Teplo je proste skvelým lákadlom, keď je vonku zima. Skryť sa do vyhrievaného múzea má viacero benefitov. Vdýchnete kus umenia, čo nikdy nie je na škodu a naučíte sa niečo nové.

FOTO: Luxusné módne kúsky na jar a leto. To musíte vidieť

Šálka kávy v prijemnej kaviarni nikdy nie je zlý nápad. (Zdroj: Pixabay.com)

Najlepšie lyžiarske rezorty doma i v Európe! Tu si užijete lyžovačku snov!

Vo vašom meste je nová kaviareň a vy ste ešte neochutnali ich kávu? Zmeňte to. Ak sa vám nechce byť doma, zoberte si svoju obľúbenú knihu práve na toto miesto a vyskúšajte niečo nové. Vždy ste chceli vyskúšať nejaké jedlo? Zoberte parťáka a vyberte sa na prieskum napr. do indickej reštaurácie.

Chcete nás čítať aj na Facebooku? Pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte