Jednou vetou

Apocalyptica zahrá Metallicu v Seredi pod holým nebom

Pri príležitosti 20.výročia od vydania debutového albumu chystá skupina veľké turné

zdroj: TASR, foto: Facebook

Fínska skupina Apocalyptica bude koncertovať 17. augusta v Seredi. Vystúpenie je súčasťou projektu In Castle, v rámci ktorého mesto Sereď a Agentúra KVAS prinesú počas letných mesiacov koncerty zahraničných a slovenských hudobníkov a iné typy kultúrnych podujatí v prostredí Zámockého parku a amfiteátra.

„Letné najpodujatia sme sa rozhodli – podľa nášho Zámku – uvádzať pod medzinárodne zrozumiteľnou hlavičkou In Castle. Pôjde o jednotlivé predstavenia či koncerty, na ktoré budú môcť pricestovať aj návštevníci z iných miest,“ hovorí František Čavojský, riaditeľ Domu kultúry v meste Sereď.

„Parkovisko s kapacitou 400 miest sa nachádza vedľa areálu. Okrem plochy na státie bude priestor vybavený vždy aj miestami na sedenie. Na mieste bude zabezpečené občerstvenie. Väčšina podujatí skončí do 23.00 h.“

Reedícia albumu vyšla na CD i na vinyle s tromi bonusovými piesňami

Prvým zverejneným účinkujúcim je fínska skupina Apocalyptica. „V minulom roku oslávila dvadsaťročnicu od vydania debutu, na ktorom hrá klasiky od skupiny Metallica. Pri tejto príležitosti opäť majú tento silný koncertný program. Vidieť ich pod holým nebom, bude silný zážitok,“ prezdradil Jozef Tarkay z Agentúry KVAS.

Apocalyptica venovala svojmu debutovému a zároveň prelomovému, albumu Plays Metallica By Four Cellos celý minulý rok vzhľadom na 20. výročie od jeho vydania. Pre veľký záujem zo strany publika sa skupina rozhodla v koncertoch pokračovať aj v roku 2018. Aktuálny koncertný program odohrá aj 17. augusta o 21.00 h v seredskom amfiteátri.

Môže vás zaujímať

HUDBA: Odišla ikona svetového soulu