FOTO: Autosalón v Nitre na vlastnej koži. Videli sme vydarené novinky aj overené kúsky

Tohtoročný Autosalón v Nitre ohúril novinkami aj klasikou

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Najznámejšie značky, premiéry nových modelov, tuningová show, ale aj kaskadérske kúsky, či veterány. To všetko ponúka jesenný Autosalón 2018 v Nitre. Až do nedele si prídu fanúšikovia motorizmu na svoje. Keď stíhate, určite sa zastavte. Vraj toto neuvidíte ani v Paríži, hovoria organizátori. My sme to tam boli rýchlo prebehnúť. Pozrite si foto nižšie.

TEST: Nový Citroën C4 Cactus. Šok z komfortu aj priestoru. Je to gentleman na všetky cesty

AUTOSALÓN AUTOSHOW NITRA prináša aj značky, ktoré nadšenci neuvidia ani v Paríži: Opel, Volvo, Nissan, Mitsubishi, Volkswagen, Ford, Mazda a Jeep. Očakávané slovenské premiéry modelov priamo z francúzskeho výstaviska sú Škoda Kodiaq RS, CUPRA Ateca, Hyundai i30 N-line, Citroën Berlingo, Toyota Camry a Corolla.

Medzi nimi sa rozhodne nestratia ani novinky ako Seat Tarraco, Mitsubishi Space Star, Ford Focus, Kia Sportage, Volvo XC40 či superluxusný karavan Morelo Palace 88. Z mnohých elektromobilov zaujmú Hyundai Kona electric a JAGUAR I-PACE electric. Vodíkový pohon už v sériovej podobe odprezentuje Hyundai NEXO.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

Podľa toho, čo sme mali možnosť vidieť v hale M1, najviac pútal pozornosť nový Citroën Berlingo. Je to už tretia generácia a medzi Slovákmi vyhľadávaný automobil ako na podnikanie, tak aj priestranný pre rodinu. „Mám Berlingo, ešte z tej prvej rady a dodnes mi to auto šlape ako hodinky,“ povedal nám jeden z návštevníkov, ktorý si obzeral nový model.

„Sme radi, že sa k nám vracajú spokojní zákazníci a tešia sa z noviniek, ktoré ponúkame. Nové Berlingo si ich získa ešte viac a to po viacerých stránkach. Či už sú to najmodernejšie technológie, ale aj bezpečnosť a komfort a v nespolednom rade za prijateľné podmienky,“ neskrýval nadšenie zo záujmu o nový model František Macho, komunikačný riaditeľ značky Citroën na Slovensku. Viac sa o novinke dozviete už čoskoro a prinesieme Vám náš test. Vychutnajte si zatiaľ atmosféru, ktorú nájdete na výstavisku v Nitre až do nedele:

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

ODPORÚČAME: Kuba sa čoraz viac otvára svetu. Adios socializmus (VIDEO)

Môže vás zaujímať

FOTO: Peteraj si doprial novú hračku. Teraz to len bude hobby!