Jednou vetou

Avicii vydal nové EP, do rádií sa vracia s tanečným singlom Without You

Po ôsmich úspešných rokoch na hudobnej scéne sa Avicii nedávno rozhodol, že sa načas stiahne do ústrania a nebude vystupovať. Fanúšikovia sa domnievali, že skončí aj s hudbou ako takou, našťastie tieto obavy sa ukázali ako zbytočné.

Krátko po tom, ako sa s priateľmi vydal na cestu naprieč Amerikou, vrátil sa k tomu, čo jeho život vždy napĺňalo – ku skladaniu piesní a 10. augusta vydal nové EP s názvom AVICI (01), ktoré prinieslo šesť nových songov.

Avicii je jedným z najúspešnejších DJ-ov a producentov všetkých čias. Jeho multiplatinová platňa True z roku 2013 obsahovala singel Wake Me Up, ktorý sa stal hitparádovým číslom jeden v 81 krajinách sveta a na Spotify sa stal najstreamovanejšou piesňou vôbec. K veľkým úspechom Aviciiho patrí tiež veľký klubový hit Levels z roku 2011 či úspešný singel Waiting For Love, ktorým v roku 2015 ohlásil vydanie albumu Stories.

Dvadsaťsedemročný Švéd je taktiež často oslovovaný kolegami z brandže – o jeho produkciu či remix v minulosti požiadala napríklad Madonna, kapela Coldplay či Lenny Kravitz.

Aktuálne má Avicii na trhu nové EP, ktoré prináša napríklad aj spoločnú pieseň s britským elektronickým duom Aluna George či speváčkou Ritou Ora. Pre rádiá bola vybraná tanečná pieseň Without You, v ktorej sa predstaví aj Aviciiho kamarát, švédsky spevák Sandro Cavazza. A ako už u Aviciiho býva zvykom, singel sa fanúšikom dostane v krátkom čase pod kožu.

Môže vás zaujímať

Festival Malý Žákovic priniesol pohodovú atmosféru, vystúpili Hex, Para i Bez ladu a skladu