Banskobystrické bábkové divadlo na Rázcestí vstúpi do nového roku s novinkami

Pondelkové predstavenia však nie sú jedinou novinkou, ktorá na divákov a diváčky na Rázcestí čaká

zdroj : TASR

Začiatok nového kalendárneho roka 2018 bude v Bábkovom divadle na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici patriť deťom. Hneď prvú januárovú nedeľu (7.1.) a v pondelok (čo je novým hracím dňom v BDnR) 8. januára uvedú v divadle Čiarkolárium, predstavenie z ríše čiarok a linajok.

Čiarkolárium je štvrtou časťou cyklu inscenácií pre batoľatá, ktorý má v BDnR už šesťročnú tradíciu (prvé predstavenie Batolárium malo premiéru v r. 2011, Čiarkolárium bolo premiérované v r. 2015).

„V prvej polovici roka 2018 sériu inscenácií pre najmenších doplní predstavenie zamerané na jeden zo zmyslov – hmat. Kým sa tak ale stane, vymysleli tvorcovia a tvorkyne divadla špeciálny program, zostavený z už existujúcich batolárií,“ uviedla pre TASR dramaturgička divadla Monika Tatarková.

Následne príde na rad Farbatolárium, a to v nedeľu 14. a v pondelok 15. januára. „Okrem predznačených ‚farebných príbehov‘ si v predstavení zahrajú aj origami zvieratká z papiera,“ pripomenula.

Geografické nedele pre všetkých prieskumníkov a dobrodruhov

Januárový cyklus ukončí Batolárium, ktoré je na programe v nedeľu 21. a v pondelok 22. januára. Minipríbehy o predmetoch, tvaroch a zázrakoch okolo nás vytvoria svet prístupný maličkým divákom a diváčkam, v sprievode živej gitarovej hudby.

Pondelkové predstavenia však nie sú jedinou novinkou, ktorá na divákov a diváčky na Rázcestí čaká. Počas roku 2017 mali premiéru tri časti z cyklu Rozprávková geografia, inšpirované tradíciou židovskej, indiánskej a africkej kultúry.

„Počas prvých troch januárových nedieľ sa Rozprávková geografia spojí, aby potešila všetkých prieskumníkov a prieskumníčky, dobrodruhov a dobrodružky, ktorých zaujímajú neprebádané zákutia,“ doplnila zástupkyňa divadla.

Môže vás zaujímať

Po dlhom boji s rakovinou zomrela speváčka skupiny Roxette