Jednou vetou

Bratislava Design Week bude v znamení vzťahov, pravdy a prirodzenosti

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Prezentácie slovenských i zahraničných tvorcov ponúkne od štvrtka (6. 6.) jubilejný 10. ročník festivalu Bratislava Design Week (BADW). Hlavnou témou jubilejného ročníka sú vzťahy.

„Sú to práve ony, čo často zaujímavo miešajú karty pri vzniku dizajnérskeho produktu,“ ozrejmila organizátorka podujatia Soňa Kúdeľová.

Prvé letné novinky prichádzajú do Cinema City! Osem filmov, ktoré musíte vidieť

Hlavným programom festivalu budú medzinárodné výstavy a inštalácie umiestnené v priestoroch Zoya Gallery, Galérie Medium, Staromestskej galérie, Vysokej školy múzických umení (VŠMU) a Kultúrneho centra (KC) Dunaj.

„Už tradične dáva BADW priestor dizajnérom v sekcii Open Call, ktorá bude tento rok situovaná najmä v Staromestskej Galérii v Zichyho paláci,“ dodala Kúdeľová.

Vrcholom otváracieho dňa bude Fashion situácia, ktorá sa tentoraz uskutoční v priestoroch KC Dunaj. Medzi umeleckými hosťami je Mária Štraneková. Táto módna dizajnérka predstaví svoju novú kolekciu ‚Mayamay 2019‘, ktorú podľa jej slov vystihujú aktuálne pojmy, ako upcycling, minimalizmus, nadčasovosť, pravda a prirodzenosť.

MOTO: 100 rokov Citroën: Ako sa zo škaredého kačiatka stala legenda

„Ďalším hosťom je Lukáš Krnáč, ktorý prinesie kolekciu s názvom ‚Dedina‘, inšpirovanú miestom, kde autor vyrastal,“ dodala Kúdeľová. Festival podporil Fond na podporu umenia.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte