Jednou vetou

Bratislavská Astorka vstupuje do novej sezóny s lákavými ponukami

Ilustračné foto

zdroj : TASR

Už o niekoľko dní začína dvadsiata ôsma divadelná sezóna Divadla Astorka Korzo ’90. Bratislavskí i mimobratislavskí diváci sa môžu tešiť na obľúbené inscenácie, medzi ktoré patria najnovšie tituly Letmý sneh, Sylvia, Kontajner Paríž, ale rovnako aj inscenácie predchádzajúcich sezón, na XIII. Festival Astorka, mimobratislavskí diváci na hosťovania doma i v zahraničí.

V príprave je nová divadelná inscenácia v réžii SKUTRov, ktorí sa na slovenskej profesionálnej scéne predstavia vôbec prvýkrát na Slovensku práve v Astorke. V predaji sú vstupenky na októbrový Festival Astorka 2017, ktorého sa zúčastnia európske divadlá.

Tesne pred záverom sezóny uviedlo divadlo novú inscenáciu Kontajner Paríž, ktorá groteskným spôsobom odzrkadľuje zmätok dnešného sveta. Prvé reprízy tejto novej divadelnej inscenácie odohrá súbor 9. a 30. septembra. Vstupenky na september a Festival Astorka 2017 sú už v predaji cez www.astorka.sk.

Divadelnú jeseň už tradične spestrí aj Festival Astorka

Prvou premiérou v novej sezóne bude titul Lásky jednej plavovlásky. Slávny názov odkazuje na emblémový film československej novej vlny, v prípade divadla pôjde o autorskú divadelnú inscenáciu, ktorú režiséri SKUTR (Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka) vytvoria podľa filmového scenára Jaroslava Papouška, Ivana Passera, Miloša Formana.

SKUTR, teda Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský začali spolupracovať počas štúdií na pražskej DAMU a už tu vzbudili záujem kritiky a ohlasy divákov. Autorské inscenácie SKUTRa kombinujú činohru, tanec, pohyb, akrobaciu, bábky, projekcie, svetelný dizajn, zvuk a dali by sa jedným slovom označiť ako multižánrové alebo cross-over.

Popri voľnej autorskej tvorbe režírovali Kukučka a Trpišovský  na popredných českých scénach, ktorými boli Národné divadlo v Prahe, Brne, Ostrave, Divadle Na zábradlí i v zahraničí. Venujú sa aj hudbe a spojeniu hudby a divadla. Na každoročnom hosťovaní v Švandovom divadle na Smíchově pod názvom Dni Astorky v Prahe 2017 odohrá súbor 9. novembra inscenáciu Kontajner Paríž v réžii Mariána Amslera.

Divadelnú jeseň v Bratislave tradične spestrí XIII. Festival Astorka (23. – 31. 10.) Pozvanie na festival prijali Dejvické divadlo Praha, Švandovo divadlo na Smíchově Praha, Divadlo Komediograf Brno, Katona József Szinház Budapešť z Maďarska či Teatro delle Albe z Talianska.

Môže vás zaujímať

Firma Apple odstránila dve aplikácie na prehrávanie podcastov v Číne