Jednou vetou

Bratislavský bál ukončil plesovú sezónu, máme novú „čučoriedku“

Bratislavský bál 2018 v historickej budove Reduty, 10. 2. 2018

zdroj: TASR

Vyparádené priestory bratislavskej Reduty boli v sobotu večer (10.2.) miestom konania Bratislavského bálu. V poradí 17. ročník tohto noblesného podujatia zachováva historickú tradíciu konania bálov v slovenskej metropole. Súčasťou večera bolo aj udeľovanie Ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka.

Uvítací príhovor aj prvý valčík patril primátorovi Ivovi Nesrovnalovi. Tradičným na bále je v úvode tanec novicov v podaní frekventantov kurzov tanečnej školy Jagermajster. Hostia bálu sa zabávali opäť na troch scénach, v hlavnej koncertnej sále, divadelnej sále a chillout scéne.

Na programe večera sa podieľali desiatky umelcov, medzi nimi Zuzana Smatanová, Natália Hatalová, Berco Balogh, Richard Rikkon, Karol Malý s orchestrom Pavla Zajačka, Lucia Lužinská a Boris Čellár Trio, symfonický orchester Zenekar, orchester Cigánski diabli, skupina Funkiez. Slávny hit Time To Say Goodbye ako polnočné prekvapenie zaspievali Sisa Sklovska a Otokar Klein.

Čas po polnoci patril hlavnej hviezde večera, britskej funky a soulovej skupine Delegation

Na hudobnú scénu vstúpili v roku 1975, na svojom konte majú šesť albumov, úspech im priniesli hity Where Is The Love (We Used to Know), You’ve Been Doing Me Wrong, Oh Honey, Put a Little Love on Me, It’s Your Turn či Thanks To You.

V 15. ročníku ocenení si Bratislavskú čučoriedku prevzali herečka Kamila Magálová za výnimočný umelecký prínos do divadelnej a filmovej kultúry a výtvarník Tomáš Berka za umelecké pôsobenie v scénografii, plagátovej tvorbe a za autorstvo knižných publikácií o Bratislave.

O držiteľoch ocenenia rozhodol Čestný výbor Ceny Júliusa Satinského

Jeho členmi bol Marián Labuda, ďalšími sú Peter Lipa, Dana Lapšanská, Vladimír Grežo, Iveta Malachovská. „Pri výbere laureátov zohľadňoval výbor ich celoživotné profesionálne pôsobenie v spätosti s Bratislavou, v ktorej aktívne dodnes tvoria,“ uviedla autorka ceny Katarína Rimóczyová.

„Bratislavský bál patrí medzi najväčšie udalosti hlavného mesta. Okrem pracovných povinností, ktoré máme a ktoré riešime, tento bál patrí k bratislavskej identite, kultúre a spoločenskému životu. Stretávame sa tu, aby sme žili umením, spoločenskou konverzáciou a noblesou.

Toto je veľmi dôležité podujatie, rád som nad ním prevzal záštitu a veľmi ma teší, že tak veľa ľudí sem prišlo. Svojou účasťou ukázali vzťah k svojmu mestu, svoju vášeň pre Bratislavu. To je to, čo nás spája,“ uviedol pre TASR primátor Ivo Nesrovnal.

Bratislavský bál 2019 už má svoj termín, v poradí 18. ročník sa uskutoční v historickej budove Reduty 16. februára 2019.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte