Jednou vetou

VIDEO: BuranoWski zverejnil videoklip ku skladbe Súboj

Slovenský spevák Tomáš Buranovský

foto: Facebook

Posolstvo, ktoré v sebe pesnička nesie, podľa neho dnes potrebujú počuť všetci.

Slovenský spevák Tomáš Buranovský, známy tiež pod pseudonymom BuranoWski, zverejnil videoklip ku skladbe Súboj. Pesnička, ktorá je predzvesťou jeho debutového albumu, sa podľa jeho slov mala pôvodne volať celkom inak.

Toto je príbeh pesničky

„Vznikla už dobrých pár mesiacov dozadu a od prvých chvíľ svojho pobytu na svete v mojej hlave figurovala pod názvom Kým sme živí. Sú to zároveň prvé slová v refréne. Obdobie, v ktorom s ňou prichádzam, ma však prinútilo, rovnako, ako aj ľudí vo vydavateľstve, to celé prehodnotiť. Už v čase nahrávania videoklipu sme vnímali komplikovanú situáciu, ktorú tu kvôli koronavírusu máme, a posledné čo by som si prial, je to, aby to celé vyzeralo ako hlúpy a lacný marketingový ťah. Jednoducho povedané, koncept a hlavne názov piesne až príliš podozrivo zapadal do kontextu udalostí, počas ktorých s ním idem na svetlo sveta. Neverím v náhody a som presvedčený, že posolstvo, ktoré v sebe nesie, dnes potrebujeme počuť všetci. V každom z nás je dobrá i zlá stránka. A vďaka sebapoznávaniu dokážeme regulovať, ktorej z nich dáme v živote prednosť. Ja osobne vnímam, že ak ide do tuhého, všetci vieme zabrať, vzdať sa komfortu, na ktorý si za normálnych okolností nárokujeme a obetovať sa pre vyššie dobro. A pretože dnes každý z nás zvádza zápas s neviditeľným nepriateľom, ale najmä so sebou samým, skladba dostala názov Súboj,“ priblížil BuranoWski.

 

O klip k novinke sa postaral Laco Rychtárik. „Ako som už načrtol, klip sme točili presne na prelome ‚normálneho‘ a karanténneho života. Celý nahrávací deň mal naozaj osobitú atmosféru. Kvôli bezpečiu nás aj ostatných sme logicky do videa nezaradili žiaden komparz, takže som mal pomerne náročnú úlohu – zhostiť sa herecky celého klipu bez pomoci iných. Za kamerou však stál megatalentovaný Laco Rychtárik, a to je človek, ktorému nielen umelecky bezvýhradne dôverujem. Takže to v konečnom dôsledku nebolo až také ťažké a neskromne si myslím, že sa nám podaril hlboký, osobný a najmä s posolstvom piesne korešpondujúci videoklip,“ poznamenal spevák.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte