Jednou vetou

Bývalý americký prezident George Bush má nového priateľa

Bývalý americký prezident George H.W. Bush (vľavo) privítal nového člena svojej rodiny - labradorského retrievera, ktorý bude jeho prvým asistenčným psom.

Foto: TASR

Bývalý americký prezident George H.W. Bush privítal v pondelok nového člena svojej rodiny - labradorského retrievera, ktorý bude jeho prvým asistenčným psom. Pozrite si foto nižšie v článku.

Deväťdesiatštyriročný Bush sa so svojím novým spoločníkom menom Sully zoznámil v rodinnom sídle nachádzajúcom sa v meste Kennebunkport ležiacom na pobreží štátu Maine. Na fotografii zverejnenej na Twitteri vidieť, ako Sully leží pri nohách Busha a ďalšieho exprezidenta Billa Clintona, ktorý bol uňho práve na návšteve.

Čítajte viac: Georgea Busha staršieho opäť prijali do nemocnice

Agentúra AP pripomína, že Clinton zmaril Bushove plány na jeho opätovné zvolenie v roku 1992, ale spolu so svojím synom, exprezidentom Georgeom W. Bushom, sú teraz s Clintonom priatelia.

Sully vie otvárať dvere, zdvíhať predmety a privolať pomoc. Bush starší používa elektrický invalidný vozík a elektrický skúter, odkedy trpí formou Parkinsonovej choroby. V súčasnosti sa zotavuje po nedávnej hospitalizácii. Jeho manželka Barbara Bushová, s ktorou strávil 73 rokov, zomrela v apríli tohto roku vo veku 92 rokov.

Bývalý americký prezident George H.W. Bush (vľavo) privítal nového člena svojej rodiny – labradorského retrievera, ktorý bude jeho prvým asistenčným psom, vpravo bývalý americký prezident Bill Clinton 25. júna 2018 v Kennebunkporte. | foto: TASR

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte