Jednou vetou

Čas na jesenný výlet? Tieto miesta v Európe musíte navštíviť!

Na jesenný výlet si to môžete namieriť k našim susedom, alebo aj do vzdialenejších končín

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, Toscana, Croatia

Jeseň je na Slovensku už niekoľko týždňov v plnom prúde, na výlety však kvôli počasiu zabudnúť nemusíte. Hlavne.sk prináša Top 7 európskych destinácií, ktoré sú na jesenné cestovanie ideálne!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Pokiaľ ste si mysleli, že cestovať je najlepšie v lete a na výlety teraz nie je vhodné obdobie, poriadne ste sa mýlili. Európa totiž ponúka viac než dostatok destinácií, ktorých krása výborne vyniká práve na jeseň. Pozrite si najkrajších 7, ktoré by ste mali navštíviť čím skôr!

FOTO: Na tieto nezabudnete. Toto sú ikonické slovenské stavby!

1. Niš – Srbsko

Tretie najväčšie srbské mesto Niš je jedným z najkrajších miest v južnej Európe. Mesto opriada Legenda o rozprávkovom meste ktorá hovorí o tom, že sa krásne mesto počas desiatok rokov snažilo zničiť mnoho nepriateľov, v noci však z rieky Nišava, ktorá Nišom preteká, vstávali nočné víly, ktoré skazu vždycky napravili. 

Niš láka okrem architektúry a histórie aj nízkymi cenami a dokonca aj lacnými letenkami. Tie by ste počas jesene mohli získať už za 8,99 eur na osobu.

Niš, Srbsko | Zdroj: theculturetrip.com

Slováci pre dobrú vec: Študentovi vyzbierali čarovnú sumu!

2. Paríž – Francúzsko

Na návštevu Paríža by ste si mohli nájsť čas kedykoľvek počas roka, práve jeseň však robí z Paríža svojimi farbami čarovné miesto. Pouličné kaviarne, prechádzky parkmi či výhľad na známu Eiffelovu vežu si môžete užiť až do chladných, novembrových dní. Pokiaľ sa poponáhľate, podarí sa vám do Paríža dostať letecky iba za 9,99 eur.

Paríž, Fancúzsko | Zdroj: fodors.com

FOTO: Tieto musíte vidieť. Toto sú ikony svetovej architektúry!

3. Český Krumlov – Česká Republika

Na jesenný výlet si to pokojne môžete namieriť aj priamo k našim českým susedom, do čarovného Českého Krumlova. Mestečko, ktoré sa rozprestiera na juhu Čiech vás očarí predovšetkým scenériou, v ktorej uvidíte jesennú prírodu, historické mesto ako aj rieku Vltavu, ktorá mestom preteká.

Český Krumlov, Česká republika | Zdroj: lonelyplanet.com

FOTO: Už je v chomúte. Peter Cmorik sa oženil!

4. Plitvice, Chorvátsko

Jedinečná prírodná krása chorvátskych Plitvických jazier láka ročne desiatky tisíc návštevníkov, jeseň je však v tejto oblasti očarujúca. Krištáľovo čisté jazerá, vodopády a panenská príroda by na vašom cestovateľskom zozname určite chýbať nemali.

Plitvice, Chorvátsko | Zdroj: welcome-to-croatia.com

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

5. Toskánsko – Taliansko

Jesenné farby od žltej až po krvavú červenú na rozľahlých kopcoch a viniciach, kamenné vily, slnko a pohár vína – mnohí považujú jesenné talianske Toskánsko za najkrajšie miesto Európy. Región uprostred Talianska má čo ponúknuť a vy by ste si to jednoznačne nemali nechať ujsť.

Toskánsko, Taliansko | Zdroj: zoom.me

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

6. Bavorské Alpy – Nemecko

Výlet do Nemecka by počas jesene vôbec nemusel byť kvôli známemu Oktoberfestu. Jednou z najkrajších častí Nemecka sú Bavorské Alpy, v ktorých počas jesene panuje stále príjemné počasie a mohutné hory sa menia do dramatických, ohnivých farieb.

Bavorské Alpy, Nemecko | Zdroj: mansionglobal.com

Odlomená kryha z Antarktídy: Je väčšia, ako Londýn!

7. Madeira – Portugalsko

Pokiaľ by ste si ešte počas jesene chceli užiť posledné príjemné a teplé dni, známy portugalský ostrov Madeira je ideálnym miestom. Kvôli prekrásnej prírode je často porovnávaná s ostrovom Hawaii a dokonalé vína by mohlo Madeire závidieť aj Taliansko.

Madeira, Portugalsko | Zdroj: safecommunitiesportugal.com

Jeseň je tu a prináša pranostiky: Poznáte tie najznámejšie?

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa