Jednou vetou

Českého leva môže získať aj slovenský režisér P. Bebjak

Víťazov filmových i televíznych kategórií vyhlásia počas ceremoniálu 25. ročníka cien Český lev v sobotu 10. marca v pražskom Rudolfíne

zdroj: TASR

Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA) zverejnila nominované televízne projekty, ktoré sa umiestnili na troch najvyšších priečkach hlasovania akademikov v dvoch televíznych kategóriách.

V kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria sa najlepšie umiestnili projekty Českej televízie Kozy léčí (réžia Lenka Wimmerová), Spravedlnost (r. Peter Bebjak) a Zádušní oběť (r. Jiří Svoboda). Seriály Českej televízie – Bohéma (r. Robert Sedláček), Svět pod hlavou (r. Marek Najbrt, Radim Špaček) a Trpaslík (r. Jan Prušinovský) sú nominované v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál.

Na rozdiel od filmov, ktoré sú do súboja o Českých levov zaradené automaticky, do oboch televíznych kategórií prihlasujú svoje projekty vysielatelia. Tento rok svoje snímky nominovala Česká televízia, HBO Europe, TV Nova a TV Prima.

Galavečerom plným ocenením bude sprevádzať ostrieľaná A.Vinczeová

Víťazov filmových i televíznych kategórií vyhlásia počas ceremoniálu 25. ročníka cien Český lev v sobotu 10. marca v pražskom Rudolfíne. Galavačer, ktorým bude sprevádzať Adela Vinczeová, bude vysielať v priamom prenose od 20.00 h ČT1.

Už v januári ČFTA odhalila nominácie vo filmových kategóriách, kde počtom 15 nominácií vedie snímka Bohdana Slámu Baba z ľadu. Celkom 13 nominácií získal film PO strništi bos v réžii Jana Svěráka.

Tretí najvyšší počet nominácií (10) má životopisná dráma Davida Mrnku Milada. Nasledujú snímky Křižáček Václava Kadrnku (9 nonimácií), Kvarteto Miroslava Krobota (8 nominácií) a Špina od režisérky Terezy Nvotovej (8 nominácií).

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte